Žaliavos medaus mitybos faktai

Sveikas natūralus saldiklis, žaliavinis medus suteikia daug mitybos naudos be cheminių medžiagų, kurios randamos daugybėje kitų saldiklių. Nors mitybos faktai nedaug skiriasi priklausomai nuo gėlių veislės, jie vis dar yra panašūs.

Kalorijos

Kiekvienoje žaliavinio medaus šaukštelyje yra 64 kalorijų ir be riebalų, be cholesterolio ir be natrio. Vidutinė neapdoroto medaus sudėtis yra maždaug 80 procentų angliavandenių, 18 procentų vandens ir 2 procentų vitaminų, mineralų ir amino rūgščių.

Angliavandeniai

Supakuotas natūraliu cukrumi – pirmiausia fruktoze ir gliukozei – žaliuoju medumi yra daug angliavandenių. Kiekvienoje valgomajame šaukštelyje yra 17 gramų angliavandenių, iš kurių 16 yra cukraus. 2001 m. Memfio universiteto tyrimas rodo, kad žaliavinis medus yra veiksmingas angliavandenis, skirtas prailginti ištvermę.

Vitaminai ir mineralai

Žalia medus yra daug vitaminų ir mineralų. Vitaminas B6, tiaminas, niacinas, riboflavinas ir pantoteno rūgštis yra įprasti vitaminai, esantys žaliuoju medumi, nors kiekiai skiriasi priklausomai nuo medaus gėlių šaltinio. Kalcis, varis, geležis, magnis, manganas, fosforas, kalis, natris ir cinkas yra gausios mineralinės žaliavos medaus.

Antioksidantai

Žaliame medyje taip pat yra antioksidantų, kurie yra polifenolių pavidalo, kurie padeda kovoti su laisvųjų radikalų, kurie prisideda prie daugelio rimtų ligų.