Sustumiamas skausmas bėgant

Dėl savo anatominės vietos sėklidės yra labai jautrios ir linkusios į sužeidimus. Vaikams ir kitiems sportininkams yra padidėjusi kaklo kamieno, tiesioginės traumos ir kitų sužalojimų rizika, galinti sukelti sėklidžių skausmą. Sėklidžių skausmas gali kilti dėl daugelio priežasčių, iš kurių kai kurie gali būti neįsivaizduojami. Nors dauguma atvejų nėra rimti, sėklidžių skausmas kartais gali būti labiau pavojingos būklės dalis. Suprasti sėklidžių skausmo prigimtį padeda bėgikai atskleisti įprastą skausmą nuo sveikatos krizės ir rasti efektyviausią gydymą.

Sėklidžių skausmo priežastys svyruoja nuo nekenksmingų iki gyvybei pavojingų, dauguma jų nėra rimti. Sportininkai ir kiti aktyvūs vyrai gali patirti skausmą dėl per didelio judesio, kirkšnies sužalojimo ar netinkamo apatinio trikotažo. Prakaitavimas prakaitavimo metu gali sukelti niežėjimą, įbrėžimą ir vėlesnį skausmą. Sporto sužalojimo klinika teigia, kad išvarža gali sukelti kirkšnies skausmą pratimai ir kitos formos. Remiantis MayoClinic.com, dažniau sėklidžių skausmas gali kilti dėl kitų organizmo problemų, tokių kaip inkstai ar pilvas. Kai kuriais atvejais skausmo priežastis yra idiopatinė ir negali būti nustatyta tyrimo metu.

Sėklidžių skausmo laipsnis ir vieta, taip pat kitų simptomų buvimas gali suteikti informacijos apie jo kilmę. Skausmas gali skirtis nuo lengvo iki stipraus intensyvumo ir gali būti apibūdinamas kaip aštrus, deginimas, nuobodus ar pulsuojantis. Kai dalyvauja tiesioginė trauma, pykinimas gali pasireikšti tol, kol skausmas nyksta. Sėklidžių skausmas kartu su karščiavimu ar kitais sisteminiais simptomais, pvz., Vėmimu, nėra normalus ir reikalauja skubios medicininės pagalbos.

Naudojant tinkamus drabužius ir apsauginius įrankius, galite išvengti sėklidžių skausmo ir sužeidimų, kai dirba. Palaikomas apatinis trikotažas, pagamintas iš kvėpuojančio audinio, tokio kaip nailonas ar tinklelis, leidžia prakaitui išgaruoti ir apsaugo nuo pernelyg didelio judesio, kuris gali sukelti skausmą. Dėl lengvo skausmo, “Kids Health” siūlo nerekomenduojamą skausmą malšinti ir gulėti patogioje padėtyje, kol skausmas nyksta. Sulenktą audinį po sėklidėmis padėkite į sritį ir ledo pakuotę į vietą, taip pat gali būti naudinga smulkiam skausmui.

Nors dauguma sėklidžių skausmo nėra rimti, staigus ar stiprus skausmas, kuris atsiranda dėl akivaizdžių priežasčių, gali rodyti sveikatos krizę. Jei pasireiškė skausmas kartu su sėklidžių mėšlidais, patinimu ar kraujavimu, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Priežastys

Simptomai

Prevencija / Sprendimas

Įspėjimas