Sumažėjusi širdies išeiga su hipertenzija

Nors dažnai yra asimptominės, hipertenzija – ar didesnis nei įprastas kraujo spaudimas – sukelia tiek trumpalaikį, tiek ilgalaikį poveikį. Vienas iš šių poveikių, ypač lėtinės hipertenzijos atvejais, yra širdies nepakankamumas. Ir kai jūsų širdis neefektyviai įveikia, rezultatas yra sumažėjęs širdies išmetimas, jūsų širdies nesugebėjimas siurbti kraują visame kūne.

Kraujospūdis yra arterinių sienelių atsparumo matavimas, kai jūsų širdis kraujo nuo jų kraujo. Pagalvokite apie savo arterijas kaip sodo žarną ir savo širdį kaip spyruoklę. Jei prijungsite sodo žarną su plataus kampo – tarpu žarnos viduje – prie šerdies, jūs greičiausiai stebėsite vandens srautą, kuriame nėra didelio slėgio. Ir atvirkščiai, jei pritvirtinote žarną su siauresniu skylučiu į tą patį spaustuką, pastebėsite didesnį vandens srautą esant didesniam slėgiui. Šios antrosios žarnos sienelės yra labiau spaudžiamos nei pirmosios sienos. Tai taip pat tinka jūsų arterijoms, jei turite hipertenziją.

Širdies nepakankamumas atsiranda, kai jūsų širdis nebegali veiksmingai ir efektyviai pumpuoti kraujo į svarbiausius jūsų kūno organus. Tai yra bendras neigiamų dalykų, galinčių paveikti jūsų širdį per visą jo gyvenimą, įskaitant širdies ligas, hipertenziją ir diabetą, rezultatas. Dėl padidėjusios hipertenzijos jūsų širdies darbo krūvis yra daug didesnis, kaip ir daugelyje jūsų kūno raumenų, tai gali sukelti raumenų padidėjimą. Tačiau išsiplėtusios širdies kenkia, nes ji nebegali veiksmingai siurbti kraujo. Dėl sumažėjusio kraujo kiekio širdies siurbliai sumažina širdies aktyvumą.

Širdies nepakankamumo ir sumažėjusios širdies veiklos simptomai yra nuovargis, lengvai nuovargis ir kvėpavimo sutrikimas, kuris gali turėti įtakos miegui ir kitiems jūsų gyvenimo kokybės aspektams. Tachikardija ar greitas širdies susitraukimų dažnis – net ir ramybėje – yra aritmija, kuri dažnai atsiranda dėl širdies nepakankamumo. Galite jausti vėmimą, silpnumą ir galvos svaigimą. Taip pat galite pastebėti savo galūnių, ypač jūsų kulkšnių ir pėdų, patinimą. Pilvo patinimas taip pat yra širdies nepakankamumo sumažėjusio širdies išėjimo simptomas.

Hipertenzijos gydymo tikslas yra sumažinti kraujospūdį iki normalaus lygio arba bent jau tokiu lygiu, kuris jums yra saugus. Sveikas žmogus kraujo spaudimas yra 140/90 mm Hg arba mažesnis. Tačiau, atsižvelgiant į jūsų širdies nepakankamumą ir sumažėjusį širdies aktyvumą, gydytojas tikriausiai norės, kad Jūsų kraujospūdis būtų 120/80 mm Hg arba mažesnis. Keli gyvenimo būdai ir vaistų intervencijos gali padėti jums pasiekti šį tikslą. Pavyzdžiui, gydytojas gali paprašyti mažinti natrio vartojimą iki 2000 mg per parą ar mažiau. Druska gali sukelti skysčių susilaikymą, dėl kurio gali padidėti kraujospūdis. Taip pat svarbu išlaikyti sveiką svorį, kaip rekomendavo gydytojas. Pasverkite sau kasdien ir praneškite savo gydytojui per savaitę daugiau nei 2 svarus per dieną arba 4 svarus per savaitę. Jei rūkote, sustokite ir, jei geriate alkoholį, sumažinkite vartojimą pagal gydytojo rekomendacijas. Dienos pratimas gali padidinti bendrą stiprumą ir sugebėjimą atlaikyti šalutinį jūsų ligos poveikį. Būkite patenkinti bet kokiais vaistais, kuriuos nustato gydytojas, nes yra vaistų, skirtų daugumai širdies nepakankamumo aspektų, įskaitant aukštą kraujo spaudimą, širdies aritmijas ir vandens susilaikymą.

Hipertenzija – kas tai yra

Hipertenzija ir širdies nepakankamumas

Širdies nepakankamumo ir sumažėjusio širdies išėjimo simptomai

Gydymas