Sultys su didžiausiu cukraus kiekiu

Pasak dr. Andrea Sanigorskio iš Deakino universiteto Australijoje, vaisių sultys tikrai galėtų vaidinti svarbų vaidmenį vaikų nutukimui. Daugelis tėvų mano, kad dėl to, kad jie vaikams “sveiko” sulčių, jie neturi riboti sumos. Tiesa ta, kad vaisių sultyse yra daug cukraus kaip fruktozės. Jūsų kūnas negali atskirti cukraus iš vaisių ir cukraus iš saldainių. Kai suvartojote cukrų, visa tai apdorojama taip pat. Norint išvengti sveikatos problemų vėliau gyvenime, reikia žinoti, kokios sultys turi didžiausią cukraus kiekį, kad galėtumėte vidutiniškai išgydyti.

Vynuogių sultyse yra daugiau cukraus nei bet kokio kito tipo sultys. Nesvarbu, ar jūs jį pagaminsite ar įsigysite be cukraus sulčių, vis tiek gausite daug fruktozės. 12 uncijos stiklo vynuogių sulčių yra daugiau kaip 58 gramų cukrų. Tai yra 20 gramų daugiau nei 12 uncijų “Coca-Cola” galios. Su 240 kalorijų už 12 uncijų, tai yra ir vaisiai, kurių kaloringumas yra didžiausias.

Nors kartais rekomenduojama kaip geras pasirinkimas mažiems vaikams ir vaikams, obuolių sultys yra gana didelis cukraus. 12 uncijos patiekalas yra 39 gramai cukraus – tik 1 gramo mažiau nei stikline sodos. Tai apie 10 arbatinių šaukštų cukraus.

Nors apelsinų sultys yra daug cukraus, juose yra mažiau cukraus nei vynuogių ir obuolių sultys. Dirbant po 33 gramus už 12 uncijų, jis šiek tiek atsilieka nuo “Coca-Cola”. Tačiau stikline soda yra apie 145 kalorijų, o stiklinė apelsinų sulčių yra 165 kalorijų. Taigi, kol sutaupote maždaug 2 arbatinius šaukštelius cukraus, vis tiek gaunate daugiau kalorijų su apelsinų sultimis.

Nors daugelis natūralių sulčių yra daug fruktozės, vis tiek galite padaryti daug blogiau. Dėžutės sultys retai yra 100% sultys, o vietoj jų pridėjo kvapiųjų medžiagų, dažiklių ir cukrų. Sultys, pagamintos iš koncentrato, paprastai yra didesnės cukraus, nes kartais jų sudėtyje yra didelio fruktozės kukurūzų sirupo arba kitų dirbtinių saldiklių. Pasak Maisto ir vaistų administracijos, ant pakuotės sulčių su žodžiais “sulčių kokteilis” turi būti “kai kurių” sulčių, bet taip pat gali būti vandens, dirbtinių ingredientų ir pridėtų cukrų. Pirkdami perdirbtas vaisių sultis, palyginkite etiketes ir pasirinkite mažiausią cukraus kiekį.

Vynuogių sultys

Obuolių sultys

Apelsinų sultys

Dėžutės sultys