Subalansuotos mitybos svarba

Subalansuota dieta reiškia valgyti reikiamą maistinių medžiagų kiekį, kad organizmas aprūpintų energiją, kurios ji turi tinkamai veikti. Tai taip pat reiškia, kad reikia tinkamo mitybos kiekio palaikyti augimą ir vystymąsi. Gerai subalansuota dieta aprūpinta maistinėmis medžiagomis gausiais maisto produktais iš visų maisto produktų grupių. Amerikos dietologijos asociacija sako, kad žmonės, kurie seka gerai subalansuotą mitybą, jaučiasi geriau ir geresni.

Augimas ir vystymasis

Subalansuota, sveika mityba padeda vaikams augti ir mokytis. Tai taip pat apsaugo nuo nutukimo, sako Nacionalinis sveikatos institutas – NIH – Medline Plus svetainė. Subalansuota mityba, skirta vaikams augti ir vystytis, apima penkis porcijas vaisių ir daržovių kasdien, liesos baltymų, tokių kaip liesa mėsa, riešutai ir kiaušiniai, sveiki grūdai pluoštui ir pieno kalciui ir baltymui.

Svorio kontrolė

Tinkamai subalansuota dieta padeda kontroliuoti svorį, sako svetainė Helpguide.org. Kalorijos yra svarbi gerai subalansuotos mitybos sudedamoji dalis, teigia dietos gaires amerikiečiams. Kalorijų poreikis priklauso nuo amžiaus, aktyvumo lygio ir svorio tikslų. Subalansuota mityba apima mažai kalorijų, maistinių medžiagų tankius maisto produktus, tokius kaip vaisiai, daržovės, nesmulkinti grūdai ir liesos baltymai. Šie maisto produktai patenkinti badu, tuo pačiu patenkinant maistinių medžiagų poreikius mažiau kalorijų, kad išlaikytų sveiką svorį.

Patobulinta energija

Kalorijos – tai maisto produkte laikomos energijos kiekis. Pasak “Medline Plus”, gerai subalansuota mityba suteikia reikiamą energijos kiekį, tuo pačiu maksimaliai padidindama maistinių medžiagų kiekį. Suvartoti maisto produktai aprūpina energiją, kartu su vitaminais ir mineralais, organizmo ląsteles, organus ir raumenis. “Medline Plus” sako, kad žmonės, kurie valgo gerai subalansuotą mitybą, yra labiau fiziškai motyvuoti ir galintys geriau mąstyti.

Sumažėjusi ligos rizika

Tinkamas maistas sumažina chroniškų ligų riziką, sako “Helpguide.org” svetainėje. Žmonės, kurie valgo dietas su dideliu riebalų kiekiu, yra didėjanti širdies ligų, diabeto ir vėžio rizika, sako “American Academy of Family Physicians” svetainėje “FamilyDoctor.org”. Gerai subalansuota mityba, apimanti maisto produktus, kurių sudėtyje yra daug vitaminų A, C ir E; selenas, kalis, skaidulos ir pagrindinės riebalų rūgštys padės apsaugoti nuo lėtinių ligų.

Mažėja depresija

“American Journal of Psychiatry” paskelbtas tyrimas “Vakarų ir tradicinių dietų su depresija ir nerimo moterims asociacija” teigimu, dieta, turinti vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų, aukštos kokybės mėsos ir žuvies, gali padėti išvengti depresijos ir nerimo. . Australijoje atliktas didelis skerspjūvio tyrimas parodė, kad moterys, geriančios subalansuotą mitybą, mažiau linkusios vystytis depresijai. Tyrimas taip pat parodė, kad žmonės, kurie valgo rafinuoto mielio dietą, perdirbti maistas ir sotieji riebalai yra didesnę riziką susirgti depresija.