Speciali dieta ankylosis spondylitis

Ankilozuojantis spondilitas ar AS yra artrito tipas, kuris dažniausiai veikia stuburą ir sukelia uždegimą ir staigius skilvelių sąnarių skausmių uždegimus. AS nėra laikomas gydomuoju, bet dieta gali padėti sulėtinti progresavimą ir sumažinti AS simptomus.

Amerikos spondilitų asociacija arba SAA teigia, kad AS priežastis nežinoma, tačiau atrodo, kad yra genetinis ryšys ir įtariama, kad jis atsiranda, kai bakterinė infekcija atakuoja krikščioniškąsias sąnarias, turinčias genetiškai pasireiškiančio žmogaus. Kanados natūralios mitybos mokykla (CSNN) priduria, kad jūsų imuninė sistema taip pat gali būti susijusi, nes stipri imuninė sistema galėtų kovoti su bakterijomis ir užgniaužti.

CSNN sako, kad svarbu nustatyti ir pašalinti visas maisto jautrumas ir alergijas. Daugelis žmonių jautriai maistui nežino, nes simptomai gali pasirodyti ne ilgiau kaip 24 valandas po alergiško maisto vartojimo. Valgydami maisto produktus, kurie yra jautrūs, padidėja viso uždegimo lygis jūsų kūne, taip pat gali padidėti stuburo uždegimas. Dirbkite su sveikatos priežiūros specialistu, norėdami identifikuoti maisto alergenus, arba alternatyviai apsvarstykite galimybę tris savaites pašalinti dažniausiai alergišką maistą. Šie maisto produktai yra pieno, kviečių, glitimo, pomidorų, bulvių, paprikos, baklažanų, raudonos mėsos, kofeino, cukraus, kukurūzų ir kiaušinių, sako CSNN. Po trijų savaičių per dieną į savo mitybą įpilkite vieno maisto produkto ir stebėkite simptomus. Jei pastebėjote simptomų padidėjimą po tam tikro maisto vartojimo, pašalinkite jį iš savo dietos dar kelis mėnesius, o tada galėsite eksperimentuoti, vėl jį pridedant. Jei pastebėsite, kad neužsidega, nei maistas gali būti vartojamas saugiai.

CSNN siūlo vartoti dietą, kurioje yra daug augalų sterolių – medžiagos, kuri padeda stiprinti imuninę sistemą. Šie maisto produktai yra švieži vaisiai, kiaušiniai, riešutai, sėklos, ankštiniai daržovės, sveiki riebalai ir aliejus, tokie kaip aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus, sojos, jūros gėrybės ir šviežios žuvys. CSNN taip pat rekomenduoja didinti pluošto suvartojimą, nes pluoštas susimaišys su jūsų kūne esančiais cirkuliaciniais toksinais ir pašalins juos saugiai.

Pasak CSNN, gali būti naudingas daugybinis probiotiko papildas, o jį galite rasti sveiko maisto parduotuvėse šaldytuvo skyriuje. Probiotikas papildys gerias bakterijas jūsų žarnyne ir padės kovoti su blogomis bakterijomis ir palaikyti imuninę sistemą. Arba galite vartoti maisto produktus, kuriuose yra natūraliai pasitaikančių probiotikų, tokių kaip kefyras, jogurtas ir kombucha arbata.

SAS įspėja, kad tam tikra mitybos praktika gali pabloginti AS simptomus ir neleidžia vartoti didelių liucernos, vario, druskos ar cinko. Galiausiai, jei esate AS sergantis, svarbu valgyti gerai suvalgomą dietą, kad jūsų kūnas aprūpintų tinkamomis maistinėmis medžiagomis ir taip palaikytų imuninę sistemą. Todėl SAS sako, kad geriausia vengti mažai kalorijų, mažai riebalų ir mažai baltymų turinčių dietų.

Svarbi informacija apie AS priežastį

Pašalinti maisto jautrumą

Valgyk dietą, augančią augalų steroliais

Apsvarstykite probiotikus

Maisto medžiagos ir dietos, kurių reikia vengti