Skausmingos dantenos iš siūlelio

Remiantis Amerikos dantų asociacijos duomenimis, flossing – kartu su profesionaliu valymo ir danties šepetėliais – yra neatskiriama dantų priežiūros dalis ir padeda užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms. Tačiau kartais siūlelis gali sukelti skausmą, netgi kraujavimą iš dantenų, ir susirūpinimą dėl šio skausmo ir diskomforto gali pasiekti optimalią burnos higieną. Dantų skausmai gali būti susiję su nedažnais siūlais, netinkama technika, dantenų ligomis arba, dažniau, sveikatos būkle.

Nedažni flossing

Gluosniai pašalina bakterijas ir maisto dalis, kurių negalima pasiekti šepečiu. Plokštelės, bakterijų plėvelės pašalinimas neleidžia susikaupti kietos medžiagos, vadinamos dantį, sukelia dantų skausmą ir dantenų uždegimą. Jei jūs nenujaučiate nė vienos ar kitu metu, jūsų dantenos gali šiek tiek kraujuoti, kai jūs pūsite, ir po pūkų susidarysite skausminga. Tai nereiškia, kad turėtumėte sustabdyti siūlus – tai reiškia, kad jūsų dantenos yra uždegimos, nes siūbuos trūkumas sukėlė bakterijų susikaupimą. Jei kasdien įstrigsite ir tęsiėsite siūlą, po kelių savaičių jūsų dantenos sutrupės ir skausmas turėtų išnykti. Profesinis valymas taip pat gali prireikti, kad pašalinti dantį ir sumažinti susijusį dantenų uždegimą.

Agresyvi technika

Sunkios dantenos iš siūlu gali reikšti, kad jūs einate apie užduotį per intensyviai ir stumdami siūlą pernelyg žemiau dantenų paraulio. Tai gali sudirginti ar traumuoti dantenų audinį. Mažiau skausminga technika yra švelniai nukreipti siūlus tarp dantų, kontūruoti siūlus aplink kiekvieno danties krašto. Nustačius siūlą, švelniai pamaitinkite siūlą aukštyn ir žemyn iki danties ir šiek tiek žemiau dantenų linijos. Tęskite tol, kol tarp visų dantukų bus nupjauta dantyta juostelė ir užsifiksuos ir nuleisite siūlus prie visų dantų.

Dantenų liga

Jei turite dantenų ligą, galite turėti skausmingų dantenų – ar esate lengvas gingivito atvejis, ar jei turite išsamesnę periodonto ligą. Gluosniai gali laikinai pabloginti simptomus, kurie taip pat gali apimti patinę, kraujavimą ir raudoną danteną, nuleidžiamus dantenas ir dantų praradimus. Tačiau dantų plokštelės pašalinimas yra būdas pakeisti ankstyvosios dantenų ligą, todėl nuleidimas yra svarbi priežiūros dalis.

Nustatymai

Jei turite problemų su siūleliu, jūsų dantų higienistė ​​gali rekomenduoti dantų siūlelius ar specializuotus tarpinių valymo įrenginius. Vienas produktas yra specializuotas teptukas, kuris atrodo kaip nedidelis vamzdžių valiklis ir sėkmingai valo tarp dantų. Dantų drėkinimo prietaisai, kurių reguliuojamas vandens slėgio nustatymas, taip pat gali būti veiksmingi valant tarp dantų ir pasirinkimą, jei jūs negalite pūsti ar jaučiatės diskomfortas su siūleliu.

Įspėjimai

Jei turite nuolatinį skauda ar kraujavimą iš dantenų, skausmingus dantis arba dantenas, pasitarkite su dantų priežiūros specialistu. Taip pat kiekvieną kartą, kai lankotės dantų gydytojų komandoje, pateikite savo sveikatos būklės, medicininių sąlygų ir vaistų atnaujinimą. Kai kurios moterys dėl hormonų nėštumo, menstruacijų ar menopauzės metu turės skausmą, patinimą arba kraujavimą. Jei rūkote, geriausia sustoti, nes nikotinas taip pat gali sukelti dantenų uždegimą. Nedažni skausmingos dantenos priežastis yra medicininė būklė arba vaisto šalutinis poveikis, todėl būtinai pasitarkite su savo gydytoju, jei turite nepaaiškinamų skausmingų dantenų.