Rodiola ir bipolarai

Bipolinis sutrikimas laikomas sunkia visą psichologinę būklę, apimančią ekstremalių nuotaikų svyravimus nuo manijos euphorijos iki gilios depresijos. Tikslios bipolinio sutrikimo priežastys yra aptariamos, tačiau jos apima smegenų chemijos ir kitų hormonų pusiausvyrą. “Rhodiola” yra vaistažolių preparatas, naudojamas švelniai depresijai ir balansavimo nuotaikai daugeliui kartų, ypač Rusijoje ir aplinkiniuose regionuose. Rhodiola nėra skirtas pakeisti antidepresantus. Pasitarkite su savo pirminiu sveikatos priežiūros specialistu prieš pradėdami vaistažoles.

Bipoliniu sutrikimu reikia valdyti dvi labai skirtingas simptomų kategorijas: manijos simptomai, tokie kaip euforija, impulsinis elgesys ir nerimas, depresiniai simptomai, tokie kaip depresija, apatija ir apetito sumažėjimas. Pagal “Profesijos ligų vadovą” dauguma žmonių, kenčiančių nuo bipolinio sutrikimo, praleidžia daugumą savo laiko, o ne manijos, todėl rhodiola ir kiti vaistažolių preparatai, kuriais sumažinama depresija, gali būti naudingi.

Rhodiola rosea yra daugiametis augalas, kuris auga šaltuose ir kalnuotuose pasaulio regionuose. “Rhodiola” buvo naudojama šimtus metų Skandinavijoje ir Rusijoje gydyti įvairius negalavimus, ypač stresą, nuovargį, silpną depresiją ir skrandžio sutrikimus, kaip nurodyta “Pagrindinėje vaistažolių knygoje”. Rhodiola folk remedies go even further Kinija, kur ji vadinama hņg jing tian ir naudojama tradiciniuose kinų medicinos protokoluose. “Rodiola” tyrimai yra beveik šimto metų senesni, nors didžiulį jų skaičių atsirado sovietinėse akademijose ir universitetuose ir buvo paskelbta rusiškai. Vakarų Europoje atliekami dar naujesni tyrimai.

“Šiaurės žurnalo psichiatrijos” 2007 m. Paskelbtame Švedijos studijoje padaryta išvada, kad rodylo rožių ekstraktas pasižymi antidepresiniu poveikiu asmenims, sergantiems lengvos ar vidutinio sunkumo depresijos formomis. Pirmasis dvigubai aklas placebu kontroliuojamas rodiola rožių ekstrakto tyrimas parodė, kad rodiola buvo žymiai veiksmingesnė su depresija susijusių simptomų sumažėjimui nei placebas, nors mokslininkai atsargiai atkreipė dėmesį į tai, kad jo negalima naudoti kaip solo terapiją ir Antidepresantų pakeitimas. Ankstesni tyrimai parodė, kad rodiola pagerina fizinę ir psichinę veiklą, gerina atminties ir miego būklę, mažina nuovargį ir nerimą, kaip cituoja “Medicininis herbalizmas: mokslo principai ir žolinių vaistų praktika”.

Rhodiola laikomas adaptogenu, kuris yra cheminis stimuliatorius, galintis turėti fiziologinį poveikį. Pagal “Biocheminius, fiziologinius ir molekulinius žmogaus mitybos aspektus”, “Rhodiola” taip pat skatina epinefrino, norepinefrino ir adrenokortikotropinių hormonų sintezę, kurios visos yra smegenyse, kurios stipriai susijusios su nuotaika, priklausomai nuo “serumo ir dopamino koncentracijos”. Susiję su energijos lygiu ir nuotaika. Be to, rodiola reguliuoja antinksčių liaukų kortizolio gamybą, kuri išsiskiria reaguojant į stresą, infekciją ir traumą. Tokiu atveju kortizolis vadinamas “streso hormonu”, o disbalansas gali sukelti streso, nerimo ir depresijos jausmus. Galiausiai, rodiola veikia kaip lengvas raumenų relaksantas ir padeda reguliuoti kraujo tekėjimą.

Rhodiola laikoma labai saugiu, nes jis išskirtinai mažas toksiškumas. Nepaisant to, didelių dozių vartojimas gali sukelti dirglumą ir nemiga. Rekomendacijos vartoti rodylio rožių ekstraktą prieš tuščius skrandžius prieš pusryčius ar pietus. Kai kurie žolininkai mano, kad žmonės su bipoliniu sutrikimu turėtų vengti rodiola, nes didelės dozės gali sukelti nuotaikų svyravimus ir haliucinacijas, dėl kurių sutrinka rimtas sutrikimas, kaip teigia “Kinų žolių kelias”.

Bipolinis sutrikimas

Trumpa rodylo istorija

Moksliniai įrodymai

Rhodiola savybės

Atsargiai