Raumenų traukimas ir spazmai po pratimo

Baigę kietą treniruotę, jūs turite jaustis skausminga ir šiek tiek nusidėvėjusi – tarsi pakenkėte raumenims, bet atsigausite su laiku. Nors raumenys spazmai ar traukimas gali būti normalus, sprogimai, kurie verčia jus jaustis kaip jūsų raumenys yra apie iššokti iš jūsų odos nėra. Galite imtis tam tikrų prevencinių priemonių, kad vėl nepasikartotų ši sąlyga. Tačiau jei tai padarysite, tai gali reikšti rimtesnę problemą, apie kurią turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

Kai jūs pratybate, sutinkate su didelėmis raumenų grupėmis, kad sukurtumėte raumenis. Pavyzdžiui, rankos svoris, nukreiptas į krūtinės dalį, sutvirtina jūsų bicepso raumenis. Kai ištiesina ranką, raumens pailgėja. Su raumenimis susitraukiate raumenų traukulį, tačiau raumenų ar raumenų gijimas vis tiek sutampa, nors jūs jo nejudinate. Kartais jūsų raumenys gali trintis tik šiek tiek – taip šiek tiek, kad jūs nepastebite. Raumenų spazmai yra skirtingi, nes jie apima daugelio raumens skaidulų susitraukimus. Raumenų sprogimas reiškia stipriausią spazmo formą, kai raumenys jaučiasi sunkiai, išsipučia ar spazmai iki traumos.

Pratimai gali sukelti raumenų įtemptį, jei iššūkį raumenims neapsiriboja būdingu susitraukimu ar raumenų veikimu iki išnykimo. Jei raumenys prailgėja ar plinga pratimai, gali atsirasti spazmų. Kita priežastis, dėl kurios išsivysto spazmai ir traukimas, yra skysčių ir mineralų, tokių kaip kalio ir kalcio, trūkumas, dėl kurio atsiranda raumenų disbalansas, paaiškina Merilendo universiteto Medicinos Centras. Tai ypač pasakytina, jei jūs prakaituojate gausiai prakaito ar dehidratuoja.

Jei pasibaigus pratimui patiriate raumenų sutrikimų, galite imtis prevencinių priemonių, pavyzdžiui, prailginti prailginimą prieš ir po jo ir gerti daug skysčių. Padidinkite savo fizinį krūvį laipsniškai (neeksponuotai), nesvarbu, ar pritraukiate per daug svorio savo jėgos treniruotėms ar per daug laiko savo širdies ir kraujagyslių sistemai. Jei pastebėjote raumenų traukulius ar spazmus, pabandykite lėtai, švelni raumenų raumenys. Šilumos taikymas ir nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, tokių kaip ibuprofenas, vartojimas gali padėti su raumens problemu susijusio skausmo.

Jei pasireiškia stiprus skausmas, pavyzdžiui, raumenų sprogimas, kreipkitės į gydytoją. Jei raumenų sąnarys ar spazmas trunka ilgą laiką arba vis tiek grįžta, gali atsirasti rimta būklė. Pagal “MedlinePlus” internetinę medicinos enciklopediją, pavyzdžiai, dėl kurių gali pasireikšti raumenų simptomai, yra inkstų ar skydliaukės funkcijos pakitimai arba fibromialgija.

Pratimai Link

Kokios priežastys kyla ir spazmai

Spazmų prevencija ir gydymas

Žr. “Medicininis dėmesys”