Raumenų skausmas dėl mažo kalio kiekio

Kaip pagrindinis mineralas, kalis padeda jūsų kūno daugybei procesų sklandžiai. Kalis leidžia jūsų raumenims tinkamai veikti, kad galėtumėte vaikščioti, važiuoti ir kitaip eiti apie savo dieną. Nepakanka kalio – būklė vadinama hipokalemija – kenčia jūsų kūno ląstelės. Visų pirma, jūsų raumenys tampa savaitę ir skausmingai krampsta. Prieš pradėdami vartoti bet kokį priedą, kreipkitės į gydytoją apie savo kalio kiekį ir susijusį raumenų skausmą.

Kalis veikia kaip elektrolitas, padedantis ląsteles tinkamai veikti, paaiškina MedlinePlus. Tai taip pat padeda su elektrinėmis funkcijomis jūsų kūne, padedant sintetinti baltymus ir palaikyti elektrinę veiklą širdyje, kad ją pervirtų. Jūsų kūne taip pat reikia kalio, kad padėtų sukurti raumenis ir skatinti sveiką augimą. Labai mažas kalio kiekis gali kelti grėsmę jūsų gyvenimui.

Kadangi kalis skatina raumenų funkciją ir augimą, hipokalemijos simptomai – mažas kalio kiekis – gali apimti raumenų skausmą, sutrikusios raumenis, nuovargį ir bendrą raumenų silpnumą. MedlinePlus pranešimai gali sukelti papildomų simptomų, tokių kaip raumenų spazmai ir paralyžius. Hipokalemija taip pat gali paveikti jūsų širdies raumens ir sukelti nenormalius širdies ritmus. Jeigu įtariate, kad turite kokių nors hipokalemijos simptomų, kreipkitės į savo gydytoją.

Medicinos institutas rekomenduoja kasdien suvartoti 4,7 miligramus kalio vyrams ir moterims nuo 14 iki 70 metų amžiaus. Tačiau nepakankamas dietinis kalio kiekis paprastai nesukelia hipokalemijos. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, hipokalemijos priežastys yra viduriavimas, diuretikų vartojimas padidinant šlapinimąsi, magnio trūkumas, vėmimas, prakaitavimas ir valgymas pernelyg daug saldymedžių.

Norint gauti rekomenduojamą dienos kiekį kalio, įsitikinkite, kad į įprastą meniu įtrauksite kalio turinčius maisto produktus. Kalio šaltiniai yra pieno produktai, visa mėsa ir kai kurios žuvys, tokios kaip menkė, plekšnė ir lašiša. Į savo dietą įtraukiami įvairūs daržovės – ypač saldžiosios bulvės, brokoliai, žirneliai ir skvošas – taip pat užtikrinama daug kalorijų. Riešutai, pieno produktai, bananai ir kiti vaisiai taip pat yra geri kalio šaltiniai.

Kalio svarba

Raumenų skausmas ir mėšlungis

Kalio lygiai

Gauti pakankamai kalio