Raudona, blizga oda ant kaktos iš skrybėlių

Stilinga skrybėlė gali apdailos aprangą. Tačiau kai kurie žmonės mano, kad po valančių skrybėlių jie sukuria raudoną, blizgančią odą ant kaktos. Geros naujienos: nereikia nustoti vilkėti savo mėgstamiausio madingojo pokalbio. Yra keletas galimų šios būklės paaiškinimų ir beprotiškų produktų, kuriuos galima gydyti namuose.

Miliaria

Miliaria, taip pat vadinama “prakaito bėrimu”, yra bėrimo tipas, kuris atsiranda, kai odos prakaito kanalai yra užkimšti. Prakaitavimas pateko į odą, todėl jis tapo uždegimas. Viskas, kad spąstai prakaito ir trukdo prakaito kanalams, gali sukelti miliaria. Pvz., Tai dažnai pasitaiko žmonių, kurie ilgą laiką lieka karštu klimatu, atgal. Panašiai ir kaktos prakaito kanalus gali apsunkinti skrybėlė. Miliaria pasirodo kaip raudonas bėrimas, dažnai su mažais lizdinės plokštelės formos pažeidimais.

Dermatitas

Raudona, sudirgusi oda taip pat gali atsirasti dėl dermatito. Dermatino, susidarančio dėvinant skrybėlę, atveju galimas kaltininkas yra kontaktinis dermatitas. Kontaktinis dermatitas atsiranda, kai oda kontaktuoja su dirginančiu. Audinių skrybėlių atveju įbrėžusi vilna audinys gali sukelti dermatitą. Kitos įmanomos priežastys yra reakcija į cheminius junginius, tokius kaip skalbinių ploviklis. Nedidelis skaičius žmonių gali būti alergiškas medžiagoms, esančioms skrybėlių juostose, tokiose kaip oda.

Gydymas

Tiek miliaria, tiek kontaktinį dermatitą yra lengva gydyti. Miliaria atveju kalamino vieta ir lengvi vietiniai steroidai gali nuraminti dirginimą ir sumažinti paraudimą. Kai kurie miliaria atvejai gali turėti bakterinį komponentą, tokiu atveju gydytojas gali rekomenduoti antibakterinius vaistus. Dermatitas dažnai gali būti gydomas kortikosteroidais. Apsauginės priemonės, kurios atvėsina ir ramina paveiktą vietą, pvz., Šalti kompresai ir drėkinamieji kremai, gali padėti sumažinti diskomforto dermatito priežastis.

Dirginimo prevencija

Svarbiausias veiksnys, siekiant išvengti tolesnio dirginimo, yra apriboti dirginančios medžiagos poveikį. Miliaria atveju tai reiškia, kad užkimšti prakaito kanalus. Jei obstrukciją sukėlė skrybėlė, dėvėtojas turėtų dažnai jį nuimti, pabandyti pakeisti kepurėlių pozicijas ar stilių, ar būti be galvos. Gali būti patartina, jei įmanoma, vengti karštų, drėgnų aplinkų. Kontaktinio dermatito atveju keičiančios skrybėlės gali padėti dėvėtojui surasti galvos apdangalus, dėl kurių nesusidaro dirginimas.