Randai iš akių atsikratymo

Pasak Amerikos Amerikos akademijos dermatologijos arba AAD, nuo 40 iki 50 milijonų paauglių ir suaugusiųjų kenčia nuo spuogų kiekvienais metais, todėl spuogai yra labiausiai paplitusios odos būklės Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dauguma atvejų nebus sunkūs, o daugelis reaguoja į be recepto gydymą. Bet betarpiškai spuogai, viena iš sunkiausių ligos formų, dažnai sukelia randus. Nors šias randas gali būti sunku gydyti, dermatologai turi daugybė gydymo būdų randams, atsiradusiems nuo tarpdančių spuogų.

Nodular Acne Priežastys

Pasak MayoClinic.com, spuogai sukelia priežasčių derinį. Dažni hormonai, dažni paaugliams ir moterims, pernelyg stimuliuoja riebalines liaukas, esančias po oda. Riebalinės liaukos gamina per daug aliejaus, vadinamo riebalu, ir kad aliejus užkliudo poras, užtikrinančias spuogus sukeliančias bakterijas su idealiomis veisimo sąlygomis. Kai odos išskyros išauga giliai į plaukų folikulus, susidaro skausmingi mazgeliai. Šie mazgeliai, kurie suteikia savo akių vardą, jaučiasi tvirtais, dideliais gabaliukais po oda.

Randų formavimas

Pasak “AAD”, kai atsiranda sunkus įklotais spuogais, pažeidimai gali palikti randus. Dažniausiai atsiranda depresiniai randai, kurie gali būti gilūs. Nukentėjusios randos atsiranda, kai mazgelis išleidžia ir gydo, bet palieka randų audinį ir depresiją odoje. Didelės mazgelės ar abscesai gali palikti ilgą odos depresiją. Padauginti spuogų randus yra mažiau paplitęs, bet taip pat atsiranda po pūslinių spuogų. Šie randai, vadinami keloidais, yra tada, kai po mazgeliais susidaro gilios opos. Keloidai atrodo kaip augalai ar nelygumai ant odos ir gali išsiplėsti už pirmojo mazgelio krašto.

Gydymo parinktys

Pasak “AAD”, nudariniai spuogai, sergantiems sunkiu depresišku randu, turi keletą gydymo galimybių. Spuogų randus chirurgija pašalina ar iškelia rando audinį, galbūt pakeičia labai didelį randą su mažesniu ir mažiau akivaizdžiu randu. Remiantis abrazyviuoju odos lazeriu, dengiantis ląstelėmis, lazerio spinduliuotė spinduliuoja viršutinį odos sluoksnį ir sukelia naujos odos išsiskyrimą. Kai kurie dermatologai taip pat naudoja dermabraziją ir stiprius cheminius žieveles, kurios abu pašalina viršutinį odos sluoksnį, gydant depresinius tarpdurio spuogų randus.

Daugiau gydymo galimybių

Pasak “AAD”, gali būti sunku gydyti pūslinių ryklių, atsirandančių iš akies vingiuotės, kuris gali būti skausmingas ar niežėjimas. Kortikosteroidų injekcijų serija dažnai gali išlyginti padidėjusius randus ir gali būti mažiau apsunkus. Jūsų dermatologas taip pat gali rekomenduoti chirurgiją pašalinti padidėjusius spuogų randus, ypač jei jie nesugeba reaguoti į injekcijas. Lazerio terapija taip pat gali išlyginti kai kuriuos iškilusius randus.

Apsvarstymai

AAD įspėja, kad gydymas randais iš akių vingiuotojo gali užtrukti. Be to, esant rimtiems randams, mažai tikėtina, kad jūsų oda atrodys taip pat, kaip ir prieš spuogų atsiradimą. Po pirmosios konsultacijos jūsų dermatologas greičiausiai rekomenduos kelis randų gydymo būdus, kad pasiektų geriausius galimus rezultatus.