Pykinimas po cinko

Nors cinkas yra mineralas, kurio raumenys yra jūsų kūne, jis yra susijęs su keliomis gyvybiškai svarbiomis funkcijomis. Neturėdami pakankamo cinko kasdienėje dietoje, galite patirti savo augimo ir vystymosi pokyčius, imuninės sistemos atsaką, smegenų funkciją ir reprodukcinius gebėjimus. Jei jūsų sistemoje nepakanka cinko, gydytojas gali rekomenduoti cinko priedą, kuris gali sukelti šalutinį poveikį, įskaitant skrandžio sutrikimą. Visada pasikalbėkite su savo gydytoju, jei atsiranda kenksmingų simptomų, susijusių su cinko papildais.

Dozavimas

Nors yra įmanoma jautriai reaguoti į bet kokią cinko dozę, manoma, kad didelis suvartojimas padidina jūsų nemalonių simptomų riziką. Pavyzdžiui, “Linus Pauling” instituto duomenimis, papildai, kurių sudėtyje yra 50-150 mg cinko per parą, yra susiję su lengvais virškinimo trakto simptomais, tokiais kaip skrandžio sutrikimai ir pilvo skausmas. Didesnės cinko dozės, pvz., 225-450 mg, gali sukelti sunkesnius simptomus, įskaitant vėmimą. Kiti skrandžio simptomai, susiję su per daug cinko vartojimu, yra viduriavimas, pykinimas ir stiprus pilvo skausmas.

Laiko rėmelis

Pasak “The New York Times”, jei patiriate pykinimą ir kitus virškinimo trakto simptomus, susijusius su cinko vartojimu, paprastai jie pasireiškia per 3-10 valandų po papildymo. Jūsų simptomai nustos galioti, jei nutrauksite šio vaisto vartojimą. Jei jų nesate arba jei nesate tikri, ar reikia nutraukti cinko vartojimą, paskambinkite savo gydytojui. Jei pasireiškė tiesioginė alerginė reakcija, tokia kaip bėrimas, dilgėlinė, pilvo skausmas arba krūtinės liauka, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ženklinimas

Visada perskaitykite cinko priedų etiketes, prieš juos paimkite. Dauguma maisto papildų rekomenduoja vartoti cinką valgant ar po valgio, kuris gali padėti sumažinti pykinimo požymius. Nors galite tikėtis švelnios pykinimo, kai pirmą kartą pradėsite vartoti cinką, nes jūsų kūnas prisitaiko prie didesnės dozės kiekio virškinimo, ir toliau patiria pykinimą, nes kiekviena iš to gaunamų dozių laikoma normalia.

Gydymas

Jei pasireiškė pykinimas, susijęs su cinko papildymu, galbūt norėsite vartoti skrandį raminančius maisto produktus, tokius kaip sausas skrudintas ar krekingas. Jei šalutinis poveikis sukelia viduriavimą ar vėmimą, geriant daug skysčių, galite neleisti dehidratuoti. Jūsų pykinimo simptomai, greičiausiai, sumažės.