Pūlvorių pratimų mašinos

Pasak “Nautilus” treniruoklių įrangos įkūrėjo ir vyriausiasis dizainerio Arthuro Joneso, trikotažo treniruokliu dirba tiek daug raumenų, kad jis gali būti laikomas viršutinės kūno pritūpęs. Nuo to laiko šis teiginys buvo pakartotas stiprybės eksperto ir autoriaus dr. Ellingtono Dardenio. Jonesas puikiai panaudojo pullo mašiną, kai 1973 m. Jis išmokė čempiono kultūrininką Caseyą Viatorį, kuris vėliau įgijo 63 svarus. Per vieną mėnesį. Jonesas priskyrė šių treniruočių rezultatus, kurie buvo pavadinti Kolorado eksperimentu, naudojant prototipo “Nautilus” jėgos treniruočių įrangą ir, visų pirma, megztinį mašiną.

Siuvinėjimas pirmiausia atliekamas kaip latissimus dorsi pratimas. Trumpai tariant, lakai yra dideli raumenys su ventiliatoriumi, kurie praeina nuo jūsų pažemybių žemyn link nugaros ir klubų. Be jūsų latų, puloveriai stipriai stimuliuoja tricepsą, esantį jūsų viršutinėje rankos pusėje, taip pat pectoralis major arba pecs. Tarp jūsų pečių ašmenų raumenys – vidurinis trapecija ir romboidai – labai sunkiai dirba, kai dirželiai tvirtai laikosi savo pečių diržus, o jūsų užpakalinės deltoidės arba galinės pečių raumenys užtikrina paskutinį stumdymą, kai vairuojate alkūnės žemyn ir atgal.

Kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti pūlimo mašiną, svarbu, kad jūs atliktumėte pratimą teisingai. Sureguliuokite sėdynę taip, kad mašinos sukimosi taškas būtų priderintas prie peties centro. Apsaugokite savo padėtį, naudodamas juosmens diržą. Paspauskite pedalą, kad galėtumėte pasiekti ir suimti barą. Padėkite alkūnės ant rankų pagalvėlių ir tvirtai laikykite turėklą. Atleiskite pedalą ir svarskite rankas. Švinas su alkūnėmis ir vairuokite rankas žemyn ir atgal kiek galite – tikrai išspauskite nugaros raumenis. Sustabdykite šią labiausiai susitraukiančią padėtį ir tada lėtai ištempkite iki pat patogiai. Sustabdykite šią ištemptą padėtį sekundę ir pakartokite. Baigę rinkinį, naudokite pedalą, kad sumažintumėte svorį.

Siuvinėjimo mašina leidžia dirbti savo latissimus dorsi raumenis atskirai nuo jūsų rankų. Dauguma liemenių pratybų remiasi tiek rankos jėgomis, kiek ir viršutine galine jėga. Bicepso stiprumas dažnai yra silpna link, kai atliekate lankstus pratimus. Pašalinus bicepso dalyvavimą, jūs galite laisvai susikoncentruoti vien tik į vystymąsi. Didelė judesių, naudojamų pulverio mašinoje, įvairovė reikalauja gero pečių lankstumo ir mobilumo. Jei turite standus ar kitaip silpnus pečius, šis pratimas gali būti žalingas.

Ne kiekvienoje treniruoklių salėje yra įrengta pūlimo mašina, tačiau jūs galite atlikti tokį pat veiksmingą treniruotę, naudodamiesi plokščiu mankšta ir laisvais svoriais. Atsigulkite ant stalo, kai jūsų kojos yra ant grindų, jūsų viršutinė nugarėlė atsiremia ant stendo, o apatinė nugarėlė yra sandariai išlenktas. Laikydami strypą peties pločiu, perkelkite tiesiai ant krūtinės. Šiek tiek sulenkite rankas ir laikykite juos tvirtai visą pratimą. Sumažinkite svorį žemyn už savo galvos, kad bicepsai būtų arti jūsų ausų. Pakelkite rankas atgal į pradinę padėtį ir pakartokite. Šį pratimą taip pat galite atlikti naudodami vieną rankeną, kurią laikosi abi rankos arba hantelis kiekvienoje rankoje.

Raumenys, įdarbinti “Pullover”

Metodika

Privalumai ir trūkumai

Alternatyvos