Psichikos sutrikimai, kuriuos sukelia vitaminų trūkumai

Remiantis Roger Simon, M. D. ir kt., Tam tikrų B grupės vitaminų trūkumas gali sukelti psichikos sutrikimus, turinčius demencijos ir psichozės simptomų, įskaitant depresiją, savikontrolės trūkumą, paranoją, nejaukumą ir haliucinacijas. 2009 m. Straipsnyje, paskelbtame “Klinikinėje neurologijoje”. Žmonės, kurie yra nutukę, yra linkę vystytis šiems vitaminų trūkumams ir todėl psichiatriniams sutrikimams. Vis dėlto dauguma žmonių, kurie kuria Korsakoffo psichozę, piktnaudžiavo alkoholiu.

Wernicke-Korsakoff sindromas

Vitamino B1 ar tiamino trūkumas gali sukelti Wernicke sindromą, būklę, kai žmonės turi nenormalius akių judesius, trūksta koordinavimo ir psichinės painiavos. Remiantis Alan Ropper MD, “Adams & Victor’s Neurologic Principles”, dauguma žmonių, kuriems yra šis sutrikimas, yra alkoholikai. Korsakoffo sindromas yra psichiatrijos sutrikimas, kuris paprastai vystosi alkoholikoje po Wernicke, bet gali išsivystyti žmonėms, kurie yra nutukę arba turi galvos smegenų pažeidimą . Daugelis Wernicke pacientų turi atminties problemų, ypač su naujausiais įvykiais, ir sudaro istorijas, kad užpildytų spragas, teigia dr. Ropper.

B12 demencija ir psichozė

Kaip teigia dr. Simonas, vitaminų B12 trūkumas gali sukelti demenciją ir psichozę. Demencijos simptomai apima įvairias atminties problemas, nesugebėjimą sutelkti dėmesio ir sutelkti dėmesį, taip pat sudėtinga atlikti matematinius skaičiavimus. Žmonėms, turintiems šį vitaminų trūkumą, yra manijos nuotaikų svyravimai, kur jie yra depresija arba pernelyg įsitikinę. Jie greitai pykti, impulsyvūs, paranojingi ir nepakeliami savo suknelėje ar elgesyje. Jie taip pat gali girdėti balsus ir haliucinacijas.

B3 psichozė

Niacinas yra vitaminas B3, o šio vitamino trūkumas taip pat gali sukelti psichinius sutrikimus, – aiškina Larry Johnson, M.D., Ph.D., lankydamasis gydytojui iš Centrinės Arkansas veteranų sveikatos priežiūros sistemos. Žmonės gali tapti psichinėmis, turi problemų su atmintimi ir sukuria istorijas, kad užpildytų atminties praradimo spragas, reiškinį, vadinamą konfabuliacija. Jie gali tapti labai supainioti ir dezorientuoti. Kai kurie gali parodyti paranojos ir depresijos požymius arba tapti impulsyviais, labai laimingi ir savimi svarbūs.

Gydymas Wernicke’s-Korsakoff’ui

“Adamsas ir Viktoro neurologijos principai” dr. Ropperis paaiškina, kad Wernicke yra nepaprastoji medicininė situacija, nes žmonėms su šiuo sutrikimu reikia tiamino, kad jis nepasikartotų Korsakoffo psichozei ir sukeltų negrįžtamą žalą. Jiems gali prireikti didelių dozių tiamino kelias dienas. Be to, kadangi organizmas naudoja tiamino gliukozės suskaidymui, žmonės, kurie yra alkoholikai ar nutukę maistas, yra skiriami tiaminu prieš gliukozę, jei jie yra gydomi skubios pagalbos skyriuje, siekiant užkirsti kelią Wernicke pagreitinimui. Ilgalaikis alkoholikas gali išsivystyti trūkumą tik septynias ar aštuonias savaites.

B12 ir B3 psichikos sutrikimų gydymas

Žmonėms, kurių sudėtyje nėra didelio vitamino B12 trūkumo, jie gali vartoti paros dozę. Vis dėlto esant dideliam trūkumui pacientams reikės injekcijų vieną ar keturis kartus per savaitę, po to kartą per mėnesį. Dr Johnson rašo “The Merck Healthcare Professionals vadovas”, kad daugumai senyvo amžiaus žmonių, sergančių demencija dėl B12 trūkumo, demencija nepagerėja. Tačiau jiems reikės B12, kad būtų pašalinti kiti trūkumai. Tie, kurie turi B3 trūkumą, gali vartoti niaciną.