Poūmio pratimai kairiajai rankai ir pečiams

Insultas gali atsirasti, kai užblokuota arterija ar kraujagyslės išsiskiria arba negali kraują tiekti į smegenis, sukelia smegenų pažeidimą. Kilus insultui, galite pastebėti, kad jūsų kairė pusė yra susilpnėjusi arba paralyžiuota. Jūsų kairiosios rankos ir peties postūmio pratybos taps svarbia reabilitacijos proceso dalimi, kad padėtų jums atgauti kuo daugiau nepriklausomybės.

Dešiniojo pusrutulio brūkšniai

Dešinės pusės smegenų insultas gali prarasti dalinį ar visišką kairiojo peties ir rankos naudojimą. Dešinė smegenų pusė kontroliuoja kairę savo kūno pusę. Jei šitoje smegenų dalyje patirsite žalą, galite patirti ne tik kairiojo paralyžiaus ar silpnumo ar kairiosios pusės, bet ir erdvinių santykių pasikeitimą bei impulsyvų elgesį. Dešinės pusės smegenų insultas gali sukelti pečių ir rankų sindromą; atvejis, kai kairysis pečių lizdas dislokuoja dėl raumenų atrofijos. Pratimai gali padėti atkurti raumenis, judesių spektrą ir sumažinti tokius simptomus kaip dilgčiojimas ir skausmas.

Atkūrimo procesas

Po insulto pratimai yra atkūrimo proceso dalis ir gali būti įtraukti į fizinės terapijos programą ligoninėje ar namuose po insulto. Nacionalinis neurologinių sutrikimų institutas ir insultas paaiškina, kad judėjimas susilpnėjusiame kairėje kūno pusėje yra skatinamas jau po vienos-dviejų dienų po insulto, priklausomai nuo žmogaus būklės. Fizinė ir profesinė terapija, skirta įtvirtinti kairę ranką ir pečius ir kuo labiau atkurti kuo daugiau judesių, gali tęstis kelis mėnesius po insulto.

Judesio pratybų diapazonas

Kairysis petys ir rankos gali tapti lankstesnės ir funkcionalesnės per įvairias judesio pratybas. Paralyžiaus laipsnis lems, ar pratimai yra aktyvūs – atliekami patys – ar pasyvūs – rankiniu būdu atliekami globėjo; peties judesių pratybose reikia kiek įmanoma perkelti savo kairę ranką virš galvos. Pakelkite ranką į priekį ir aukštyn bei atgal, kaip vieną ruožą, atsineškite kairę ranką ir dešinę kūno dalį kaip atskirą pratimą, sulenkite kairę ranką alkūnėje ir pabandykite liesti savo kairįjį petį, kad išlaikytumėte alkūnę Bendras lankstus. Atlikite panašius riešo posūkius – nukreipkite pirštus į lubas, o tada nuleiskite rutulį, kad sustiprintumėte riešą.

Stiprumo mokymas

Stiprumo mokymas gali būti jūsų atsigavimo proceso dalis, jei turite pakankamai funkcijų savo kairėje rankoje. Tyrėjai iš Kanados universiteto Britų Kolumbijos nustatė, kad stiprumo treniruotės pagerino tiek stiprumą, tiek funkciją rankoje po to, kai patyrė insultą. Darbas su lengvais rankų svoriais pagal jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų kryptį taip pat gali pagerinti raumenų įtempimą arba spazmą, kuris gali paveikti jūsų kairę pusę, kai kenčia dešiniojo pusrutulio insultas. Tipiški pratimai – pasitarkite su savo globėju Ar jie atitinka jūsų būklę – gali apimti darbą su pasipriešinimo juostomis. Sulenkite viename pasipriešinimo juostos gale arba pritvirtinkite prie kėdės kojos, jei neturite tinkamo pusiausvyros arba abiejų kojų naudojimo. Laikydami savo rankos kairę ranką laikykitės kitos juostos galo ir pakelkite savo ranką į viršų. Stenkitės išlaikyti rankos lygį pečiais, kad jūsų rankos ir peties forma būtų 90 laipsnių kampu. Pakartokite 10 kartų, tada pakartokite pratybas, kad ranka išsilaikytų priešais save, o ne į šoną. Jūsų fizioterapeutas taip pat gali paprašyti jus dirbti pečių sukimosi metu, pritvirtindamas juostą į nejudantį objektą dešinėje pusėje. Pasukite ant juostos savo kairėje rankoje, pastumdami ranką per savo kūną.