Plaukų slinkimo priežastis paauglių berniukuose

Nors vyresnio amžiaus vyrų paplitimas yra paplitęs, paaugliai taip pat gali patirti plaukų slinkimą. Jei esate paauglys, kuriam būdingas plaukų slinkimas, gali atsirasti pagrindinė sveikatos problema ar įprotis, dėl kurio jis kyla. Pasak “Nemours Foundation”, laimei, daugeliui paauglių berniukų plaukų slinkimo atvejų galima išgydyti ar išspręsti.

Tipiškas mažesnis plaukų slinkimas

Pasak Amerikos Amerikos šeimos gydytojų akademijos arba AAFP, kiekvienas plaukai ant galvos auga 2-3 mėnesius maždaug 1 cm per mėnesį, tačiau ne visi plaukai ant galvos auga tuo pačiu metu. Paprastai apie 90 proc. Jos yra augimo būklėje, o dar 10 proc. Yra poilsio būklėje, kuri trunka maždaug 3-4 mėnesius. Pasak “AAFP”, po to, kai plaukai yra užbaigiami su poilsio ciklu, jis išlieka ir suteikia galimybę naujiems plaukams vėl pradėti augti. Pasak “Nemours Foundation”, šis įprastas augimo ir nutekėjimo procesas kiekvieną dieną praranda vidutiniškai 50-100 plaukelių ant galvos.

Androgeninė alopecija

Pasak “Nemours” fondo, labiausiai paplitusi vyrų plaukų slinkimo priežastis yra irrogenezinė alopecija, taip pat vadinama vyriškuoju nuplikimu arba “bendro” nuplikimu. Tačiau tai ne tik suaugusieji vyrai. Remiantis “MayoClinic.com”, vaikinai paaugliams ir ankstyvaisiais dvidešimtaisiaisiais gali pradėti matyti ankstyvesnius plaukus, pvz., Plaukus, išsiskiriančius iš šventyklų ar plaukus retinant karūną. Tokie nesunkūs plaukų slinkimo būdai yra tokie veiksniai kaip hormonai ir genetika.

Plaukų augimo pertraukimas

Pasak “Nemours Foundation”, jei jūsų kūnas patiria stresą dėl svarbaus įvykio, tokio kaip operacija ar trauminis gyvenimo įvykis, jūsų plaukų augimo ciklas gali būti laikinai sutrikdytas. Tačiau, kai pradėsite pastebėti didelį plaukų slinkimą, negalėsite atšaukti už jį atsakingo įvykio.

Sveikatos problemos

Remiantis Amerikos plaukų slinkimo asociacija, jei jūsų galvos odos staigiai susiformavo apvalios arba ovalios odos plikės, gali būti būklė, vadinama alopecija areata. Manoma, kad tokia būklė atsiranda, kai jūsų imuninė sistema atakuoja jūsų plaukų folikulus, tačiau gydytojai nėra visiškai tikri, kas sukelia tai, kas atsitiks ar kas gali ją gydyti; tačiau būklė paprastai būna laikina, ir gydytojai gali skirti vaistus, kad sumažintų jo Poveikis ar pagalba plaukų augimui, pagal MayoClinic.com. Kita dažna priežastis, dėl kurios laikinas plaukų slinkimas paauglių berniukuose yra galvos odos grybelinė daržovė – grybelinė infekcija, kurią galima gydyti vaistu. Pasak “Nemours” fondo, taip pat hormoninės sąlygos, tokios kaip skydliaukės liga ir vilkligė, gali sukelti plaukų slinkimą paauglių berniukuose.

Kiti priežastys

Pasak Amerikos Amerikos šeimos gydytojų akademijos, galite prarasti plaukų, jei naudojate chemines medžiagas, pvz., Plaukų dažus, plaukų ištiesinimo priemones ir permius, arba jei traukiate savo plaukus į tokius stilius kaip anglys. Ką valgysite ar nevalgysite, taip pat gali vaidinti vaidmenį: paaugliams, kurie nepakankamai aprūpina maistinėmis medžiagomis, kad išlaikytų savo gyvenimo būdą, pvz., Vegetarai, kurie nevalgo pakankamai baltymų, arba sportininkai, kurie nesugeba gauti pakankamai geležies Sako “Nemours Foundation”. Galiausiai gedimas gali būti vaistas, kurį vartojate, pvz., Spuogų gydomasis izotretinoinas arba bipolinis sutrikimas, skirtas ličio medžiagoms.