Pavojaus požymiai paliekant piktnaudžiavimą

Pasak Nacionalinės koalicijos prieš prievartą namie, apie 10 milijonų JAV vyrų ir moterų patiria tam tikrą prievartą šeimoje, kuri apibrėžiama kaip emocinis manipuliavimas arba fizinė jėga kontroliuoti artimą partnerį. Paprastai aukos susiduria su didžiausiu pavojumi bandydamas palikti piktnaudžiaujančius santykius. Norint išeiti saugiai, jūs turite sužinoti, kaip piktnaudžiavimo žmonės reaguoja ir bando pakartotinai patvirtinti kontrolę.

Pernelyg emociniai atsakymai

Kolorado advokatų asociacija teigia, kad piktnaudžiavimo auka yra pinigais ar dovanomis, net jei jis to negali sau leisti. Jis taip pat žengia pastangas, kad įveiktų ją emociškai. Ši taktika vadinama “medaus mėnesio sindromu”, nes piktnaudžiavimas iš naujo įtvirtina save, jei auka nusprendžia likti.

Pažadai keistis

Netikri pažadai pradėti konsultavimą yra bendras būdas išvengti aukų palikimo. Piktnaudžiavimas dažnai sumažina jo elgesį kaip “vienkartinį” incidentą. Tačiau mažiau nei 1 procentas smurtautojų savanoriškai konsultuoja – tai yra būtina sąlyga norint užtikrinti jos veiksmingumą, – teigia Clarko apygardos prokuratūra.

Staigios religinės konversijos

Aukos gali pastebėti, kad piktnaudžiavimo asmenys staiga teigia, kad nori dalyvauti bažnytinėse tarnybose, arba pasiruošti dvasiškai perduoti naują lapą. Toks elgesys vadinamas “atgimimo sindromu”, nes piktnaudžiavimas pagal atsakomybę už savo veiksmus į Dievą nukreipia pagal Clarko apskrities šeimos smurto apžvalgą.

Padidėję smurto aktai

Įvairūs bauginimo būdai yra nulaužti, nustebinti ir mesti objektai. Piktnaudžiavimas gali sujungti šiuos veiksmus su stumia, stumdamas ar fiziškai suardydamas savo partnerį argumentu, siūlo apžvalgą iš svetainės “Nauja viltis moterims”. Tada piktnaudžiavimas išsiplėčia smurtą, jei jo partneris nenukenčia apie išvažiavimą.