Pasibaigus kortizono injekcijoms jūsų šaldytai pelei

Užšalęs pečių atsiranda, kai kenčia skausmas ir ribotas peties judėjimas. Ši sąlyga dažnai yra sužeidimų priežastis, bet taip pat atsiranda žmonėms, turintiems tam tikrų ligų ar kitų sveikatos problemų. Pasak Nacionalinio artrito ir skeleto raumenų sistemos bei odos ligų instituto, diabetas, širdies liga, reumatoidinis artritas, insultas ir plaučių liga padidina riziką, kad bus užšalusi pečių atsiradimas. Kai skausmas išlieka iki to, kad jums reikia kortizono injekcijų, taip pat galite paskatinti gijimą laipsniškai, esant gydytojo priežiūrai ir vadovavimui.

Tempimo ir kortizono injekcijos

Po injekcijos į kortizoną svarbu tempimo laikas, nes jis padeda paskirstyti kortizoną per bendrą erdvę. Jūsų gydytojas arba fizioterapeutas patars jūsų tempimo trukmę ir dažnumą. Jei nenorite laikytis įprastos tvarkos ir tinkamai dirbti su pele, kortizonas nesiskirstys per sąnarį ir nebus veiksmingas.

Tempimo būdai

Tam tikri ruožai gali padėti atlaisvinti užšalę pečių. Kartu su tempimu namuose galite apsilankyti fizioterapeutėje, kuris gali padėti paskatinti papildomą jūsų judesio spektro pažangą. Ištieskite ranką per krūtinės ląstą ir ištieskite ją tiesiai, kad atlaisvintumėte pečių. Stovėk prie durų vidurio, priešais apdailą. Ištieskite ranką iki 90 laipsnių kampo, kol pirštai prisilies prie dangtelio. Pasukite savo kūną nuo savo rankos, kol jūsų nugara yra prieš durų kamštį, nukreiptą priešais duris. Kitas metodas, kurį galite panaudoti pleištui ištiesti, reikalauja, kad jūs gulintumėte ant nugaros, pečių plokščios ir kojos tiesios. Pakelkite ranką, naudodamiesi savo neapsaugotomis rankomis, kad ją palaikytų, kol ji bus pakankamai toli, kad galėtumėte jausti, kad ji pradeda šiek tiek traukti. Laikykite jį 15 sekundžių prieš jį atleidžiate ir grąžinkite į savo pusę.

Paruošimas ir atstatymas

Prieš pradedant tempimą, pasigaminkite karštą dują ir leiskite vandeniui paleisti ant peties kelias minutes. Šiluma iš vandens atpalaiduoja raumenis, kad padidintų jūsų raumenų veiksmingumą. Po ištempimo, 10-15 minučių leduką leiskite, kad sumažintumėte skausmą ir diskomfortą. Imkitės priešuždegiminių skausmų malšinimo, jei to rekomenduos gydytojas.

Alternatyvūs gydymo būdai

Yra keletas procedūrų, naudojamų sušaldytai pečiai. Jei priešuždegiminiai vaistai, terapija ir kortizono injekcijos nesugeba išspręsti problemos, gali būti atsižvelgiama į chirurginius metodus. Chirurgija yra galutinis variantas, imamasi tik po to, kai visi kiti gydymo metodai yra išnaudoti. Atstatymo laikotarpiai po operacijos gali būti nuo šešių iki 12 savaičių.