Paauglių mergaičių mityba

Tarp mokyklos, namų darbų ir po pamokų veikiančių paauglių mergaitės gali neturėti daug laiko galvoti apie tai, ką jie valgo. Tačiau tinkamo maisto pasirinkimas gali suteikti jiems energijos ir psichinės jėgos, kurių jiems reikia per savo drąsos dienos, taip pat maistinių medžiagų, kurias jos turi augti. Gera mityba mergaičių paaugliams apima dietą, skirtą vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų, liesų baltymų ir mažai riebių pieno produktų.

Kalorijų žodis

Kalbant apie paauglių mergaičių mitybą, svarbu kalbėti apie kalorijas. Paauglių mergaičių kiekvieną dieną reikia valgyti reikiamą kalorijų kiekį, kad išlaikytų sveiką svorį ir palaikytų normalią augimą. Kiek jų reikia valgyti, priklauso nuo amžiaus ir veiklos, svyruoja nuo 1800 iki 2400 kalorijų per dieną.

Prioritetas Nr. 1: vaisiai ir daržovės

Priklausomai nuo jų kalorijų poreikio, paauglėms reikia kasdien 1 1/2 iki 2 puodelio vaisių ir 2 1/2 iki 3 puodelių daržovių. Vaisiai ir daržovės yra daug maistinių medžiagų, kurias mergaitės turi geros sveikatos, įskaitant folatų, skaidulų, vitaminų A ir magnio. Vaisiai ir daržovės taip pat yra mažai kalorijų ir padeda paauglių merginoms pasiekti ir išlaikyti sveiką svorį. Kad jūsų paauglys suvalgytų daugiau vaisių ir daržovių, kiekvieną maistą jiems suteikiant pirmenybę ir paskatinkite savo paauglius valgyti juos užkandžiu.

Geresnė mityba su sveikais grūdais

Paauglių mergaičių reikia šešių iki aštuonių porcijų grūdų per dieną. Bent pusė tų grūdų turėtų būti sveiki grūdai. Sveiki grūdai suteikia paaugliams seleną, magnio, B vitaminus ir geležį. Geležis yra ypač svarbi mergaitėms, nes jie praranda geležį per menstruacijas. Mažas geležies kiekis sukelia anemiją, dėl kurios atsiranda nuovargis ir silpnumas.

Laikykite baltymų liesą

Tinkamas baltymų suvartojimas palaiko augimą ir padeda išlaikyti raumenis. Tai dar vienas geras geležies šaltinis. Paauglių mergaičių reikia nuo 5 iki 6 1/2 uncijos baltymų per dieną. Siekiant geresnės sveikatos, dauguma baltymų pasirinkimų turėtų būti liesos, o tai reiškia daugiau naminių paukščių, jūros gėrybių, liesos raudonos mėsos ir pupelių. Riešutai ir sėklos taip pat yra geras baltymų šaltinis, tačiau jų sudėtyje yra daug riebalų ir kalorijų, o jūsų paauglys turėtų riboti savo suvartojimą iki keturių-penkių porcijų per savaitę, kai viena porcija yra lygi 1 šaukštai riešutų sviesto arba 1/2 uncijos riešutų .

Mažas riebalų kiekis pienui kaulams ir dantims

Pienas yra svarbus kalcio ir vitamino D šaltinis, kuris yra maistinė medžiaga, kuriai trūksta daugelio paauglių mergaičių mitybos. Mergaitėms reikia kalcio ir vitamino D sveikiems kaulams ir dantims. Nepakanka dietos gali sukelti osteoporozę vėliau gyvenime. Paauglių mergaičių reikia tris porcijas pieno produktų per dieną, kur viena patiekalas lygi 1 puodelio pieno arba 1 1/2 uncijos sūrio. Norint kontroliuoti kalorijų ir riebalų kiekį, mergaitės turi valgyti ir gerti daugiausia mažai riebalų ir neriebalinių pieno produktų.