Normalus cukraus kiekis kraujyje suaugusiesiems

Pasak Amerikos diabeto asociacijos, 25,8 milijono amerikiečių yra diabetu. Dar 7 milijonai žmonių yra diabetu, bet nebuvo diagnozuoti. Ir 79 milijonai yra prediabetiniai, tai reiškia, kad jie turi didelę riziką susirgti diabetu tam tikru metu savo gyvenime. Žinios apie įprastą gliukozės kiekį ir tai, ką jūsų skaičiai yra, yra pirmasis žingsnis siekiant apsaugoti save nuo diabeto.

Paprastas pirštų lazdele testas naudojant labai mažą kraujo lašą yra viskas, ko reikia gliukozės kiekiui patikrinti. Tai turėtų būti jūsų kasmetinės fizinės dalies dalis, net jei jūs niekada neturėjote diabeto. Ankstyvas atranka leidžia anksti gydyti. Tiksliausias matavimas yra cukraus kiekis kraujyje nevalgius, geriausia anksti ryte, kol nieko nevalgote ar negeriate. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas praneš jums, kaip turėtumėte pasiruošti testui.

Gliukozės kiekis kraujyje nevalgius 99 mg / dL ar mažiau laikomas normaliu. Asmuo yra prediabetinis, jei cukraus kiekis kraujyje nevalgius yra nuo 100 iki 125 mg / dL. Diabetikai diagnozuojama 126 mg / dL ar didesnė. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad vienas didelis cukraus kiekis kraujyje automatiškai nesudaro diabeto. Vietoj to, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, greičiausiai norės nustatyti tolesnius gliukozės tyrimus per artimiausias kelias savaites, kad nustatytų jūsų įprastą diapazoną.

Jei po tolesnio tyrimo jūsų skaičiai patenka į diabeto ar prediabetų diapazoną, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas nustatys gydymo planą. Ankstyvojoje diabeto stadijoje, jei gliukozė yra tik šiek tiek padidėjusi, reguliariai galite ją kontroliuoti dieta ir fiziniais pratimais. Geriau žinoti, ką valgote, yra svarbus žingsnis siekiant kontroliuoti diabetą. Galite rasti maisto žurnalą, kuris padės nustatyti vietas, kuriose galite pasirinkti geresnius pasirinkimus. Insuliną ir vaistus paprastai vartoja tik tada, kai kitų priemonių nepavyksta.

Niekada neduokite pratimų programos be jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo patvirtinimo. Mayo klinika kiekvieną savaitę palaiko 150 minučių vidutinio intensyvumo pratybų, pvz., Vaikščiojimo, plaukimo ar dviračių. Prieš pradedant naudotis, patikrinkite cukraus kiekį kraujyje. Jei gliukozės kiekis kraujyje yra mažesnis nei 100 mg / dL arba didesnis nei 300 mg / dL arba didesnis, neturėtumėte naudotis. Dėl mažo cukraus kiekio kraujyje turite mažai angliavandenių turinčių užkandžių, tokių kaip krekeriai ar vaisiai. Dėl didelio cukraus kiekio kraujyje kenksminga ketoacidozė yra rizika, todėl reikia palaukti, kol gliukozės koncentracija kraujyje sumažės. Idealus treniruotės intervalas yra nuo 100 iki 250 mg / dL. Po treniruotės visada patikrinkite cukraus kiekį kraujyje.

Gliukozės kiekio kraujyje tyrimas

Ką skaičiai reiškia?

Ką daryti, jei mano numeriai būtų pakelti?

Pratimai Patarimai