Motyvacijos gyventi sveiką gyvenseną

Sveikas gyvenimo būdas reiškia valgyti subalansuotą mitybą, reguliariai elgtis ir veiksmingai valdyti stresą. Šių sveikų pasirinkimų pasirinkimas kiekvieną dieną gali turėti įtakos ne tik jūsų fizinei išvaizdai, bet ir padidins jūsų gyvenimo trukmę ir kokybę, padidins jūsų imunitetą ligoms ir taps emociškai sveika.

Mood ir kognityvinė funkcija atlieka svarbų vaidmenį gyvenimo kokybėje, našumo ir sveikų tarpasmeninių santykių srityje. Pasak “Amerikos psichiatrijos žurnalo”, vakarietiška dieta, kurios sudėtyje yra sočiųjų riebalų, rafinuoti angliavandeniai ir alkoholis yra susijęs su didesniu moterų depresijos ir nerimo lygiu nei su vaisių, daržovių ir nesmulkintų grūdų turima dieta. Nors reikalingi daugiau tyrimų, bloga dieta, apimanti sudėtingų angliavandenių, lieso baltymo ir sveikų riebalų derinį, gali būti veiksmingas būdas apsaugoti psichinę sveikatą.

Sveikata yra daugiau nei ligos nebuvimas. Sveika kūnas atlygina jums visą gyvenimą, kai tarnauja aukšto lygio energija, jėga ir ilgaamžiškumu. Pasak “Science Daily”, mažo intensyvumo pratimai gali sumažinti nuovargį 65 proc., O energijos lygis padidėja iki 20 proc. Sveikiems suaugusiesiems kiekvieną dieną turėtų būti siekiama 30 minučių vidutinio intensyvumo aerobinių pratimų, siekiant optimalaus tinkamumo. Veikla gali būti išplinta per visą dieną ir gali apimti nedidelius pakeitimus, pvz., Stovėjimo toliau nuo įėjimų ar laiptų, o ne liftų.

Lėtinės ligos, pavyzdžiui, širdies ligos, II tipo diabetas ir vėžys, yra endeminės šiuolaikinėje visuomenėje. Nors rizikos veiksniai, tokie kaip šeimos istorija, yra nekontroliuojami, gyvenimo būdo veiksniai, tokie kaip dieta, mankšta ir kenksmingų įpročių vengimas, gali ilgai užkirsti kelią ligoms. “Mayo Clinic” teigia, kad valgymas mažai sočiųjų riebalų, trunkantis 30 minučių per dieną ir išvengiant tabako vartojimo labai sumažina širdies ligų, dažniausiai pasitaikančių chroniškų ligų, riziką Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pasak Amerikos vėžio draugijos, maistinės dietos maitinimas ir reguliariai naudojimas gali padėti išvengti vėžio atsiradimo žmonėms, kuriems yra padidėjusi genetinė rizika susirgti liga.

Sveika gyvensenos įpročiai yra gyvybiškai svarbūs išlaikant jaunatvišką, patrauklią išvaizdą. Pavyzdžiui, vitaminas A palaiko sveiką odą, plaukus ir nagus, o antioksidantai, tokie kaip vitaminas C ir selenas, padeda išvengti laisvųjų radikalų, susijusių su senėjimo procesu. Sveikas gyvenimo būdas, pavyzdžiui, subalansuota mityba ir reguliariai sportuojantis, taip pat padeda išvengti nutukimo. Vengti pernelyg didelio saulės poveikio, rūkymo ir kitų galimai žalingų įpročių skatina jaunatvišką išvaizdą, apsaugant nuo žalos, kuri gali pagreitinti odos senėjimą.

Psichinė sveikata

Energija ir ištvermė

Ligų prevencija

Grožis ir išvaizda