Mitybinė informacija vištienos salotoms

Ah! Vištienos salotos. Kaip gali kažkas, kas tinka tiek gerai, yra tau blogas? Majonezo-y mixas sukelia košmarų arterijų užsikimšimo, širdies cholesterolio, sočiųjų riebalų ir natrio. Nenuostabu, kad vištienos salotos gali būti sveiki ir maistingi, kai pagaminti iš tinkamų ingredientų. Atkreipkite dėmesį į tai, kas yra jūsų mėgstamiausio restorano recepte. Dar geriau – pagaminti vištienos salotas namuose, kad būtų naudinga, o ne kenksminga, jūsų sveikatai ir gerovei.

Vištienos mitybos faktai

Vištiena yra daug baltymų, bet taip pat yra daug cholesterolio. Vištiena yra mažai natrio ir yra geras kraujo kaupimo vitamino B6, kaulų stiprinimo fosforo ir ląstelių apsaugančio seleno šaltinis. Puodelis supjaustytos, kepintos vištienos mėsos yra apie 231 kalorijas, iš kalcio yra 45 kalorijų. Šis porcijos dydis suteikia 96 procentus dienos vertės vitamino B3 arba niacino, energijos gamintojo, kuris padeda virškinimo ir nervų sistemas.

Salierai ir svogūnai

Supjaustytos salierai ir svogūnai priduria daug mitybos naudos vištienos salotoms. Šios daržovės suteikia maistinę skaidulą ir padeda sveikai derinti vitaminus ir mineralus, įskaitant vitaminą C, vitaminą B6, folatų, manganą ir kalį.

Majonezas

Vištienos salotose mitybos kaltininkas yra prieskonių majonezas, kuris tradiciškai gaminamas su kiaušinių tryniais ir aliejumi. Mažesnis kalorijų kiekis arba dietinis majonezas yra šiek tiek sveikesnė alternatyva. Vis dar yra daug kalorijų — puodelio yra 769 kalorijų, daugiausia iš riebalų — dietinis majonezas yra mažai cholesterolio. 8 vienetų porcijos dydis prideda daugiau kaip 70 procentų vitamino E, galingo antioksidanto ir vitamino K, kraujo krešėjimo agento, dienos vertės. Aštuoni uncijų pakanka padaryti vištienos salotų dubenį.

Vaisiai ir riešutai

Daugelis vištienos salotų receptų reikalauja supjaustytų obuolių arba vynuogių ir migdolų arba graikinių riešutų. Vaisiai prideda papildomų cukraus (ir kalorijų), maistinių skaidulų ir vitamino C. Riešutai yra be cholesterolio ir daug naudingų omega-3 riebalų rūgščių ir vitamino E.

Yra daugybė būdų, kaip pridėti didesnę mitybinę naudą vištienos salotoms. Keiskite cholesterolio kiekį, sumažindami vištienos kiekį recepte ir padidindami daržovių bei vaisių kiekius. Naudokite jogurto padažą, o ne majonezą, kad sumažintumėte kalorijas ir riebalus. Įmaišykite kriaušių kapotų salotų, agurkų, susmulkintų morkų arba liucernų kopūstų kaip papildomų sveikatos stipriklių. Priesakykite šerti širdies sveikais kanjerniaisiais pipirais – bet prisimink, šiek tiek eina ilgą kelią.

Sveikos galimybės