Magnis ir lipidas

Atorvastatinas, kurį galima įsigyti kaip prekės ženklą Lipitor, yra receptinis vaistas, naudojamas siekiant sumažinti aukštą cholesterolio kiekį ir sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką bei sunkumą. Lipitoras yra klasifikuojamas kaip statino vaistas, jis slopina fermentą, kuris yra susijęs su cholesterolio gamyba organizme. Tyrimai rodo, kad magnis taip pat turi statino poveikį. Jei vartojate Lipitor, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti magnio papildų.

Statinai

Lipitoras ir kiti statinai yra medikamentai, žinomi kaip HMG CoA reduktazės inhibitoriai. Jų veikimas sumažina mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekį kraujyje – blogą cholesterolio kiekį, taip pat kitas riebalines medžiagas, vadinamas trigliceridais. Statinai taip pat padidina aukšto tankio lipoproteinų cholesterolio kiekį – gerą cholesterolio kiekį. Kai kuriems ligoniams, vartojantiems Lipitor, atsiranda nemalonus šalutinis poveikis, įskaitant raumenų skausmą ir silpnumą, kuris skatina juos ieškoti kitų sprendimų.

Tyrimai

Straipsnyje, paskelbtoje 2004 m. Spalio mėn. “Amerikos mitybos koledžo leidinyje”, teigiama, kad statinai ir magnis blokuoja tą patį fermentą. Pacientams, sergantiems dideliu MTL cholesterolio kiekiu, vartojantiems statinas, paprastai pasireiškia cholesterolio kiekio sumažėjimas nuo 35 iki 65 procentų. Statinai taip pat mažina širdies priepuolių ir krūtinės anginą bei mirtį dėl širdies sutrikimų ir insulto. Tai daroma ne tik dėl cholesterolio mažinimo aktyvumo, bet ir dėl papildomų pasekmių, tokių kaip uždegimo mažinimas, arterijų plokštelių regresijos skatinimas ir endotelio funkcijos gerinimas arba kraujagyslių vidų apjuosus ląstelių sluoksnis. Autoriai teigia, kad magnis turi panašų poveikį, bet nenurodo, kad magnis yra toks pat veiksmingas kaip statinai.

Sąveika

“Drugs.com” nurodo vieną magnio kompoziciją, sąveikaujančią su “Lipitor”. Magnio hidroksidas, Maalox TC komponentas, sumažina Lipitor koncentraciją plazmoje, nors tai nėra įrodyta, kad sumažėtų cholesterolio kiekį mažinantis poveikis. Neaišku, kodėl magnio hidroksidas taip veikia Lipitor.

Naudojimas

Jei norite pridėti magnio papildų į savo sveikatos režimą, nustokite vartoti Lipitor arba keiskite dozę be gydytojo priežiūros. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, lengvai absorbuojamos magnio formos yra magnio citratas, magnio gliukonatas ir magnio laktatas. Laikinajai veiklai skirti papildai gali geriau įsisavinti. Rekomenduojamos dozės, kurių pagrindinė dozė yra orientacinis su maistu, yra nuo 310 iki 420 miligramų per dieną vyrams ir moterims, kurių amžius nuo 19 metų.