Lazerio gydymas afrikietiška amerikietiška oda

Afrikos amerikiečiai turi tam tikrų odos problemų, unikalių tamsiai pigmentacijai, o jų odos reakcija į lazerinį gydymą skiriasi nuo blauzdos odos, – teigia Tampa, Pietų Floridos universiteto Dermatologijos ir odos chirurgijos katedros dr. Džordžas Koenas. Jei norite gydyti lazeriu, suraskite gydytoją, kuris yra susipažinęs su afrikiečių-amerikietiškos odos gydymu, turinčiu įgūdžių ir įranga tamsios odos problemų gydymui.

Funkcija

Lazerio gydymuose naudojamos koncentruotos šviesos lazerių spinduliai – vietoj peilio pašalinti odos sluoksnius, išblukinti spalvą ar tatuiruotes ar sunaikinti plaukų folikulus. Pasak “Robert Wood Johnson” universitetinės ligoninės, jūsų oda gali atspindėti lazerio šviesą, sugerti ją arba perduoti į gilesnius odos lygius. Atsakas priklauso nuo lazerio tipo ir odos tipo. Lazeriai, naudojami odos gydymui, gali suteikti nuolatinį šviesos ar šviesos impulsus. Gydantis specialistas gali sutelkti lazerį į labai mažą plotą, nepažeidžiant aplinkinių audinių.

Tipai

Mokslininkai klasifikuoja lazerius pagal pagrindinį elementą, naudojamą kuriant lazerį. Kai kurie dažniausiai naudojami lazerių tipai kosmetikos chirurgijoje yra itrio aliuminio granatas arba YAG lazeris, anglies dioksido lazeris ir argono lazeris. Lazeriai gali būti klasifikuojami pagal jų atliktą darbą. “Fraxel” lazeriai dirba, sugadindami viršutinį odos sluoksnį arba fraxel, paliekant tarpusavyje nepaliestų odos kolonėlių. Pasak Teksaso medicinos skyriaus filosofijos universiteto Dermatologijos departamento, paliekant sveiką odą tarp lazerinių sričių, greičiau atsigauna, o lazerio odos dangos išvaizda yra naudinga. Gydytojai taip pat gali naudoti ekscizinių lazerių, skirtus išardyti keloidinius randus, kūnelius ar kitus odos augimus.

Sąlygos

Kai kurios afroamerikietiškos odos yra linkusios į keloidus – išaugusias, spalvotas randus, kurie gali išsivystyti nuo bet kokio odos pažeidimo, nuo ausų auskarų iki spuogų iki rimtų pjūvių. Gydytojai gali naudoti lazerius, norėdami akcizuoti randas, tačiau reikia pasirūpinti, kad plotas būtų gijimas, kad būtų išvengta naujo keloido vystymosi. Kai kurie Afrikos amerikiečiai taip pat linkę prarasti odos pigmentą, vadinamą vitiglio. Dr. Cohen praneša, kad lazeriai kartais padeda gydyti vitiglio. Nors lazeriai dažnai naudojami visam laikui pašalinti nepageidaujamus plaukus, jie geriausiai veikia blogai odą. Tačiau Amerikos dermatologijos akademija praneša, kad gydytojai sėkmingai naudojo YAG lazerius, skirtus plaukų šalinimui afrikietiškų pacientų amžiuje.

Atsargumo priemonės

Kadangi požiūris į Afrikos amerikietiškos odos gydymą lazeriais gali labai skirtis nuo gydymo Kaukazo odos, Dr. Cohen pataria rasti specialisto, kuris specializuojasi odos spalvos gydymui. Netgi tada lazeriai gali nesugebėti sėkmingai susidoroti su visomis sąlygomis. Galimas šalutinis lazerio gydymo poveikis yra randai, pigmentacijos praradimas ir skausmas. Be to, Amerikos dermatologų akademija pažymi, kad pacientai, serganti lazerio operacija, yra linkę į herpes simplex protrūkius, kurie taip pat vadinami šaltais opos arba karščiavimo pūslelinėmis, iš karto po gydymo lazeriu.

Apsvarstymai

Lazerinė operacija gali būti ne geriausias jūsų odos būklės gydymas. Odos balinimas, plaukų šalinimas elektrolizės būdu, ultravioletinių spindulių terapija ir tradicinė chirurgija yra alternatyvos kai kurioms odos ligoms. Geriausi rezultatai gali prireikti kelių lazerinių procedūrų. Draudimas negali mokėti už procedūras, kurios laikomos kosmetikos priemonėmis.