Lašišos aliejus ir menkių kepenų aliejus

2002 m. Paskelbtoje Amerikos širdies asociacijos žurnale “Circulation” sakoma, kad daugybė tyrimų parodė, kad dvi omega-3 riebalų rūgštys, esančios menkių kepenų aliejuje ir žuvų taukuose, kaip lašišų aliejus, gali padėti sumažinti širdies ligas tiek sveikiems asmenims, tiek žmonėms, – esama širdies ir kraujagyslių ligos. Nors menkių kepenų aliejus ir lašišos aliejus yra abu pagrindinių omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai, jie turi skirtingus santykius ir kiekius. Menkių kepenų aliejus ir lašišos aliejus taip pat skiriasi kilmės, vitamino kiekio ir toksiškumo rizikos.

Tiek menkės kepenų aliejaus, tiek lašišų aliejus yra daug turimų dviejų omega-3 riebalų rūgščių, kurios yra svarbios sveikatai: EPA, elkozapentaeno rūgštis ir DHA arba dokozaheksaeno rūgštis. Menkių kepenų aliejus turi daugiau DHA nei EPA, o lašišų aliejuje yra daugiau EPA nei DHA, nors lašišos aliejus beveik dvigubai didesnis už menkių kepenų aliejaus EPA ir DHA.

Amerikos širdies asociacija rekomenduoja vieną gramą kiekvieno EPA ir DHA per dieną žmonėms su dokumentuota koronarine širdies liga ir nuo 2 g iki 4 g per dieną kiekvienam žmonėms, turintiems aukštą cholesterolio kiekį. Žinoma, taip pat pataria tai daryti gydytojo priežiūroje. Nors AHA rekomenduoja žmonėms, neturintiems šių sąlygų, valgyti dvi porcijas žuvies per savaitę, pageidautina riebalų, riebiąsias žuvis, pvz., Lašišą, siekiant gauti svarbių omega-3 riebalų rūgščių, ji nerekomenduoja gauti šios savaitės pašalpą iš papildų be gydytojo Rekomendacija ir priežiūra.

Į vieną šaukštą menkių kepenų aliejaus yra apie 1360 TV vitamino D, apie tą patį kiekį kaip 1,5 svaro sardinių arba riebiąją silkę. Lašišų aliejus turi tik 1/5 šios sumos. Vitaminas D padeda stiprinti kaulus ir raumenis ir padeda palaikyti nervų sistemą. Menkių kepenų aliejus taip pat tris kartus didesnis nei vitamino A nei lašišų aliejus. Vitaminas A palaiko augimą ir stiprų imuninę funkciją bei regėjimą.

Amerikos širdies asociacija nurodo, kad lašiša yra viena iš penkių dažniausiai valgomų žuvų, kurių gyvsidabrio kiekis mažas. Pasak “AHA”, šviežia ar sušaldyta lašiša gali turėti apie 0,01 gyvsidabrio milijono gyvsidabrio, o menkių gali būti 0,11 milijono dalių. Pagaminta iš žuvų kepenų, menkės kepenų aliejus yra labiau tikėtina, nei kitų žuvų taukų, kad jose būtų bet kokių PCB ar kitų aplinkos toksinų, į kuriuos žuvys yra veikiamos vandenyje, nes jie yra filtruojami kepenyse, kur jie linkę rinkti .

Omega-3 riebalų rūgštys

Rekomendacijos

Vitaminai

Toksinai