Kelio skausmas po bėgimo ant bėgimo tako

Nepaisant to, kad vaikščiojimas ant treniruoklių yra smūgio sportas, kelio skausmas gali atsirasti dėl stuburo sūkurio stygiaus, kai vaikščiodami, per pronatus ir nuolydį. Be to, bėgimo takelis palaiko pastovų greitį, kuris trukdo jūsų kūno gamybinei tendencijai prireikus koreguoti savo tempą. Priverstinis greitkelis taip pat gali sukelti skausmą keliu, jei priversti bėgikį eiti per greitai ar per lėtai. Nepakankamai atsigavus, šie įtempiai gali sukelti dirginimą ir uždegimą sausgyslėms, raišams ir kitiems audiniams, kurie yra sujungti su šia jungtimi.

Kelio skausmo priežastys

Kelių skausmas kartais kyla iš “bėgio kelio”, būklės, kuri gali staiga atsirasti ir dažniausiai pasireiškia tarp senų bėgikų. Su bėgio kelio kelio kaklelis nelaiko sklandaus važiavimo tako, dėl kurio atsiranda nepatogumų. Kitu atveju skausmas gali atsirasti dėl blogos formos ar netinkamos avalynės. Gydytojas gali geriausiai nustatyti kelio sąnario priežastis ir pasiūlyti tinkamus gydymo būdus.

Savigarba

Mažas skausmas dažnai reaguoja į savikontrolės metodus. Neatsiunčiami skausmo malšintuvai, tokie kaip ibuprofenas, acetaminofenas ir naproksenas, gali palengvinti uždegimą ir palengvinti diskomfortą. Jūs taip pat turėtumėte pailsėti ir pakelti sąnarį, taip pat taikyti ledą ir suspaudimą paveiktam keliui, aiškina Nacionaliniai sveikatos institutai. Gali būti naudinga ir miegoti su pagalvimi po keliu.

Gydymas

Dėl rimto skausmo ir kitų simptomų gali tekti pasikonsultuoti su gydytoju. Medicinos specialistai gali skirti kortikosteroidų arba hialurono rūgšties injekcijas, kad sumažintų patinimą arba geriau užteptų sąnarį. Fizinė terapija ir petnešos – tai ir kiti galimi gydymo metodai, skirti sustiprinti ir apsaugoti sąnarį, kuris gali užkirsti kelią tolesniam sužalojimui. Sunkesniais atvejais, norint ištaisyti problemą, gali prireikti operacijos.

Prevencija

Nacionaliniai sveikatos institutai rekomenduoja atšildyti, kol pasileis į bėgimo takelį. Kojų ištempimas gali susilpninti sąnarius, o jėgos treniruotės gali pridėti raumenį prie kojų, kad geriau palaikytų jūsų kelius. Bendras poveikis gali sumažinti įtampą jūsų keliuose.

Avalynė

Galbūt norėsite apsvarstyti galimybę investuoti į gerą porą bėgimo batelių, taip pat pasikeisti senas poras naujesnėms. Tinkama arklio atrama paskirsto svorį tolygiai per savo koją, o tai gali sumažinti sąnarių smūgį paleidžiant bėgimo takelį. Pasitarkite su asmeniniu treneriu ar avalynės specialistu, kad galėtumėte nustatyti, kur didžioji jūsų smūgio įtaka pėdai, kad galėtumėte ją pritaikyti tinkamai avalyne.