Kelio sąstingis iš golfo

Pagal “Golf Fitness Magazine”, “kelio trauma” yra antra dažniausia žala, kurią gali patirti golfo žaidėjas. Golfo sūpynė kelia didžiulį sukimo momentą ant kelio struktūros. Dėl dešiniarankių swingers, kairysis kelio pamatys labiausiai įtampą. “Golf Fitness Magazine” paaiškina, kad norint sumažinti stresą nuo sukimosi ir judėjimo iš vienos pusės į priekį, reikia išlaikyti kelio, klubo ir nugaros raumenis stiprius ir lanksčius, kad būtų išvengta sužalojimų.

Anatomija ir funkcija

Ortopedijos ir sporto medicinos centras paaiškina, kad kelis yra pagamintas iš keturių kaulų, kaulo ar kojos kampo, šlaunikaulio ar šlaunikaulio, blauzdikauliuojančio ir blauzdikaulio arba dviejų kaulų apatinės kojos. Šių kaulų prijungimas prie kojos krampos ir keturgalvių raumenų yra raiščių. Meniska kremzlė arba meniskis yra tarp blauzdikaulio ir šlaunikaulio ir veikia kaip pagalvėlė, leidžianti kaulams paslysti. Bursa arba skysčio pripildytas maišas padeda raumenims ir raumenims daryti tą patį.

Traumų tipo sužalojimai

Traumos, susijusios su golfo sužalojimais, atsiranda greitai sukant kelius per slystuvą. Tai pabrėžia raiščius, kurie stabilizuoja kelius ir neleidžia jūsų keliams atsilaisvinti. Priekinė kryžminė raištis arba ACL sukelia ašarą, kai staiga pakeičiama kryptis ir greitas lėtėjimas, būdingas triukšmingam garsui keliuose. Pasak ortopedijos ir sporto medicinos centro, vaikščiojimas golfo žaidimo metu taip pat gali sukelti meniskinį plyšimą ar ruptą kremzlę. Kadangi širdies kraujagyslių kraujyje yra beveik ar beveik nėra, jis negali išgydyti tokios pačios formos kaip ir jūsų kūnas. Kai sugadintas, menisko gabalėliai judėti viduje kelio erdvėje ir gali sukelti uždegimą ir skausmą.

Dėvėti ir ašaros tipo sužalojimai

“Golf Fitness Magazine” apibūdina du golfo žaidimo kelio, osteoartrito ir kondromalacijos tipus. Nors pirmasis susijęs su sąnariais, o antrasis – su kelio kakleliu, abu sukelia palaipsniui pablogėjęs laikas, ypač aistringas golfo žaidėjas. Sukeliamas daugiausia dėl silpnai kondicionuotų raumenų, pernelyg didelio ar ankstesnio susižalojimų į plotą, abu susižaloja bloga kūno mechanika sūpynės metu.

Uždegiminių tipų traumos

Nauji golfo žaidėjai ir tie golfo žaidėjai, mokydami naujų metodų, kad tobulintų savo sūpynes, tendinitas yra sukeltas sausgyslių uždegimas nuo pernelyg ilgo ir nepakankamo poilsio tarp veiklos. Universiteto sporto medicina “Buffalo”, N.Y., teigia “patellar” arba kelio, gali atsirasti tendinitas, kai klubų, kojų, pėdų ir kelio neatitinka. Tai dažnai būdinga daugeliui golfininkų sūpynių. Tendinitas būdingas skausmas ir kelio patinimas, ypač judėjimo metu.

Prevencija / Sprendimas

Geriausias sprendimas yra prevencija. Prieš kiekvieną žaidimą iššildykite, pamokykite profesionalus ir atlikite pratimus, kad sustiprintumėte nugarą, kojas ir kelius. Pasimėgaukite lengva, jei laikui bėgant išjungėte kursą. Praktikydami savo sūpynes, pradėkite nuo pleišto ar žingsnio ir dirbkite su vairuotojais. Bet jei sužalojimai jau įvyko, kreipkitės į medicinos pagalbą. Dėl patellarinio sausgyslių universiteto sporto medicina siūlo kepti ledo paketus iki 20-30 minučių kas dvi 2-3 valandas per kelias dienas, kol skausmas pasislenka. Dėl rimtų sužalojimų gali prireikti nustatytų vaistų ar galimų operacijų.