Kaklo oda kūdikiams

Laisvos odos pakaušas kūdikio kaklo gale gali būti vieno iš kelių rimtų sindromų požymis. Nors šie sindromai gali pasirodyti nerimą kelianti, jūsų vaikas vis tiek turi galimybę mėgautis laimingu ir darbščiu gyvenimu tol, kol kruopščiai stebės visas susijusias problemas.

Dauno sindromas

Dauno sindromas yra papildomas dvigubas chromosomas, turintis įtakos smegenų ir kūno vystymuisi. Simptomai labai skiriasi, tačiau sindromas sukelia išskirtinę išvaizdą. Čia yra nudegimo nosis, į viršų nukreiptos akys, mažos burnos ir ausys, o nešvarūs pirštai. Kūdikių kūdikių kraujo krešulys gali atsirasti raumenų tonuso.

Turnerio sindromas

Turnerio sindromas veikia tik merginas ir yra dėl nepilnos X chromosomos. Dažniausiai sutrikimas sukelia trumpą išsišaknėjimą, nevaisingumą ir keletą skiriamųjų fizinių savybių, pvz., Mažai nustatytų ausų, žemos plaukų linijos galvos gale ir stipraus rankų ir kojų patinsta. Mergaičių su Turnerio sindromu gali pasireikšti lėtinių negalavimų diapazonas, tačiau, jei jie stebimi, jie neturėtų turėti įtakos jų gyvenimo trukmei.

Noonan sindromas

Noonano sindromas gali turėti įtakos bet kuriai lyčiai ir yra genetinė mutacija, kuri gali atsirasti spontaniškai arba dėl paveldimo geno. Pažeidžiamiems kūdikiams yra tokie išskirtiniai veido bruožai kaip žemos ausys, nuožulnios akys ir grioveliai aplink lūpas. Truputį vyresni kūdikiai gali turėti nudegusių akių vokų ir nosies su prislėgtu tiltu.

Prognozė ir gydymas

Kūdikiams su Dauno sindromu gali pakisti širdies nepakankamumas, dėl kurio kai kuriais atvejais gali pasireikšti ankstyvas mirtingumas. Jie taip pat yra didesnė rizika susirgti leukemija suaugusiesiems. Tuo tarpu daug vaikų su Dauno sindromu eina į laimę, nepriklausomą gyvenimą. Merginos su Turnerio sindromu gali būti gydomos augimo hormonais, kad pagerėtų jų augimas, o hormonų pakeitimas gali padėti jų seksualiniam vystymuisi. Noonan sindromas yra susijęs su daugybe širdies problemų, taip pat su akimis, šlapimo taku ir nenormaliomis mėlynėmis bei kraujavimu. Nors šie gali atrodyti nepaprastai svarbūs, atskirai jie paprastai gali būti įveikti atliekant reguliarius patikrinimus, tinkamus vaistus ar operacijas.