Kaip dėvėti torinį kontaktinį lęšį

Pasak Mičigano universiteto Kellogg akių centro, astigmatizmas dažniausiai atsiranda tada, kai akies priekis – ragenas – labiau išlenktas vienoje kryptyje nei kita. Vizualinis iškraipymas yra panašus į bangų veidrodį. Toriciniai kontaktiniai lęšiai kompensuoja šį neįprastą kreivumą ir papildomą jų kreivumą. “Toric” lęšių nešiojimo instrukcijos yra beveik tokios pačios kaip ir instrukcijos, kaip dėvėti įprastus kontaktus; vienintelis pagrindinis skirtumas yra tas, kad prieš kiekvieną akies uždėjimą turite įsitikinti, kad kiekvienas objektyvas yra tinkamai orientuotas.

Prieš kreipdamiesi į kontaktinius lęšius, nusiplaukite rankas ir išdžiovinkite jas nerūkančiu rankšluosčiu. Švelniai suplakite savo kontaktinių lęšių dėklą, jei jūsų kontaktiniai lęšiai yra prilipę prie šono ar dangčio. Drebulys padeda išstumti kontaktus be žalos, su kuria susidursite, jei bandysite ištraukti juos iš rankos.

Atidarykite kontaktų lęšio dėklo pusę, įdėkite pirštą į kontaktinių lęšių tirpalą ir pakelkite kontaktą. Praskalauti kontaktinį lęšį steriliu druskos tirpalu. Įdėkite “Toric” objektyvą ant tos pačios rankos nukreipto piršto, kaip akis, į kurį jis eina; jei nukreipiate objektyvą į dešinę akį, padėkite jį ant dešiniojo rodyklinio piršto galo.

Pakelkite pirštą, kad galėtumėte peržiūrėti objektyvą profilyje. Jei atrodo, kad pusė kamuolio – be uždegimo kraštų viršuje – tai dešinėje pusėje. Jei jis atrodo labiau kaip sriubos dubenėlis, su įbrėžtais kraštais arba viršutiniu kraštu, tai iš vidaus. Atsargiai pasukite atgal iš dešinės pusės. Tai tik su minkštais kontaktiniais lęšiais.

Orientuokite į Toric lęšį, kad, pakeldami pirštą į akį, kad įdėkite kontaktą, apatinėje dalyje yra storesnė ar sunkesnė objektyvo dalis. Kai kuriuose “Toric” lęšiukiuose yra nedidelis luobos ženklas arba pora ženklų, skirtų aptikti apatinę dalį.

Laikydami akių vokus, atidarykite savo laisvą ranką ir vidinį riešo laikiklį, laikantį objektyvą. Žiūrėkite tiesiai į priekį, nes jūs patalpinsite kontaktą tiesiai ant akies. Atlaisvinkite akių vokus ir mirksi, kad sėdėtų kontaktas. Tinkamas kontaktas yra labai svarbus, jei naudojate standius dujų pralaidžius kontaktinius lęšius, minkšti kontaktiniai lęšiai yra sukurti taip, kad jie, kaip jūs mirksi, natūraliai pereitų į tinkamą vietą. Jei reikia, pakartokite 1-5 veiksmus, kad įdėtumėte kitą kontaktą.

Pasibaigus dienai, pašalinkite kontaktinius lęšius. Dėl minkštųjų kontaktinių lęšių tai reiškia, kad akių vokai bus atidaryti, nes labai atsargiai suspaudę objektyvą tarp savo rodomojo piršto ir nykščio, tada pakelkite jį nuo akies. Dėl nelanksčiųjų lęšių, pasisukite, atidarykite savo akis ir naudokite pirštu, kad traukite odą išoriniame akies kampe tiesiai į ausį. Laikyk savo ranką, palmę ir atidaryk žemiau savo akies. Mirksi Ryšys turėtų atsilaisvinti tiesiai į laukiančią ranką.

Pasibaigus dienai dezinfekuokite ir laikykite kontaktinius lęšius. Rinkoje yra daug kontaktinių lęšių dezinfekavimo sistemų, kurių kiekviena apima kitą procedūrą. Tipiškas procesas reiškia, kad kiekvieną kontaktą rankos delne rankomis valykite dezinfekuojančiu tirpalu, paskui nuplaukite kontaktą, tada laikykite jį valymo tirpale, kuriame gali prireikti papildomų tablečių ar lašų.