Įveikti baimę po sportinės traumos

Sutemus sportuojant, sunku fiziškai ir protiškai atsigauti. Kai kurie sportininkai patiria stresą ir nerimą. Kiti išryškina baimę, vadinamą po traumuoto streso sutrikimu, kuri gali turėti įtakos sportinei veiklai. Terapeutai ir psichologai gali padėti jums įveikti šią baimę, ir yra dalykų, kuriuos galite padaryti.

Simptomai

Dėl sužalojimo jūs galėsite vengti vėl žaisti savo sportą, net jei fiziškai išgydysite. Nerimo simptomai yra raumenų skausmas, neramumas, nuovargis, nereguliarus širdies ritmas, dusulys, prakaitavimas, galvos svaigimas ir pykinimas. Jums gali būti padidėjęs dirglumas ir sunku miegoti ir susižavėti lengviau. Kai kuriais sunkių sužalojimų atvejais galite vėl patirti traumos sužalojimą, susidūrę su incidento spėjimais ir košmarais.

Tyrimai

Remiantis 2000 m. “Psychology and Health” paskelbtais tyrimo duomenimis, baimė po sporto sužalojimo gali turėti įtakos reabilitacijai. Tyrėjai ištyrė 80 atletų, kuriems buvo atlikta reabilitacija po priekinės kryžminės ragenos arba ACL, rekonstrukcijos operacija. Naudodamiesi subjektyviais vertinimo skalėmis, mokslininkai nustatė, kad dalyviai, kurie bijojo susigrąžinimo, rečiau sekė reabilitacijos programą. Tyrėjai teigia, kad motyvacijos trūkumas po sužalojimų gali būti vengimo elgesys ir emocinės nelaimės simptomas, o ne sąmoningas mokymų programos nepaisymas.

Gydymas

Nors terapija dažnai yra veiksmingiausias gydymas, padedantis įveikti baimę, galite imtis kitų veiksmų, kad padėtų. Išmokyk save apie žalą. Didelė baimė yra susijusi su sporto sužalojimo neapibrėžtumu. Pasitarkite su savo gydytoju ir fizioterapeutu, kad žinotumėte, ko tikėtis dėl gydymo ir prognozės. Padarykite savo fizinį atkūrimą, kad padėtumėte sustiprinti pasitikėjimą. Sėkmingai atlikę kiekvieną žingsnį, vėl lėtai įveikite savo baimę sportuoti.

Terapija

Daugelis terapų ir sporto psichologo specializuojasi padedant sportininkams kovoti su psichiatrijos sportu. Terapeutai gali padėti jums atsigauti po sužalojimo ir įveikti baimę. Kai kurie terapeutai naudoja techniką, vadinamą akių judesio desensibilizavimu ir perdirbimu, arba EMDR. Šis gydymo metodas gerai veikia pacientams, sergantiems potrauminio streso sutrikimu už sporto ribų, ir dabar jis naudojamas kai kuriems sportininkams po sužalojimo. Šią techniką gali atlikti tik gydytojai, kurie buvo apmokyti EMDR, tačiau tai padeda pašalinti nerimą nuo sužalojimo.