Išgyvenimo tikimybė priešlaikiniam kūdikiui

Pasak “Dimes” kovo, daugiau nei 500 000 JAV kūdikių gimsta per anksti kasmet – tai beveik 13 procentų visų gimdymų. Nors daugelis preemies išskiria naujagimio intensyviosios terapijos skyrių be jokių problemų, kiti kovoja už kiekvieną kvėpavimą su neišsivysčiusiais plaučiais arba patiria mokymosi sunkumų vėliau gyvenime.

Identifikavimas

“Mayo Clinic” apibrėžia ankstyvą gimimą, vykstantį 37 ar daugiau negu nėštumo savaitės. Visiško nėštumo laikotarpis trunka mažiausiai 38 savaites, dauguma moterų gimdo maždaug 40 savaitę. Paskutinės nėštumo savaitės yra labai svarbios. Pasak “MedlinePlus”, nuo 31 iki 34 savaičių kūdikis priauga svorio ir pradeda kvėpuoti, tačiau jos plaučiai dar nėra visiškai išvystyti, todėl daugeliui žmonių susiduria su kvėpavimo problemomis.

Dažnumas

Dimeso kovas pažymi, kad nuo 1980 m. Priešlaikinio gimdymo atvejų skaičius padidėjo 36 proc. Tačiau didžioji šio padidėjimo dalis patenka į ankstyvo ankstyvojo gimdymo pogrupį – keturis ar šešias savaites anksčiau gimę kūdikiai. Didžioji šio padidėjimo dalis yra C-segmento gimdymas, tačiau 28 proc. Kūdikių gimsta nuo 28 iki 33 savaičių.

Rizikos veiksniai

Pasak Dimeso kovo, kai kurioms motinoms gresia pavojus anksčiau, nei kiti. Jei jau esate anksčiau gimęs ar jaučiate dvynių ar trikampių, jūsų galimybės didėja. Mayo klinika priduria, kad lėtinės ligos ar kenksmingos elgsenos modeliai taip pat gali sukelti ankstyvą gimdymą. Jei rūkote, geriate, geriate vaistus, valgote blogai, turite diabetą ar turite aukštą kraujospūdį, jūsų rizika ankstyvam gimdymui yra didesnė nei įprasta.

Išlikimo tikimybes

1999 m. “British Medical Journal” paskelbtame tyrime buvo stebima beveik ketveri metai priešlaikinio gimdymo Trente, Anglijoje – 3 760 vaikų, gimę nuo 22 iki 32 nėštumo savaičių. Remiantis jų rezultatais, bendras išgyvenamumas buvo 80 proc. Tačiau kūdikių, gimę iki 22 nėštumo savaitės, išgyvenamumas buvo 0 proc. Nacionalinio sveikatos instituto užsakytas tyrimas ištyrė 4446 kūdikius, gimimus nuo 22 iki 25 savaičių. Iš jų 51 procentas išgyveno, tačiau tik 21 procentas išgyveno be negalios.

Pagalbiniai veiksniai

Trento tyrime du pagrindiniai išgyvenamieji veiksniai buvo amžiaus ir gimimo svoris. Kūdikiai, sveriantys daugiau nei 2,2 svarus, turėjo žymiai didesnį išgyvenamumą – 24 proc. – 21 proc. Ir 27 savaites – 80 proc. Nacionalinis sveikatos instituto tyrimas nustatė tris papildomus veiksnius, kurie prisideda prie išgyvenimo: moterys yra vienišos gimimo dienos ir gimsta motinai, kuriam skiriamos kortikosteroidų, skatinančios vaisiaus plaučių vystymąsi.

Jei jūsų kūdikis gimsta 25 savaites ar vėliau, jis paprastai gauna agresyvų intensyviosios terapijos gydymą. Tačiau Nacionaliniai sveikatos instituto pranešimai, kad dėl to, kad iki 22 savaičių gimę kūdikiai yra tokie maži, tėvai ir gydytojai dažnai nusprendžia teikti tik komforto priežiūrą, kad būtų išvengta kūdikių skausmingų medicininių procedūrų, kurios greičiausiai jo nebus išgelbėti.

Intensyvus vs Komforto priežiūra