Inozitolis ir adhd

Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, dėmesio skiriamojo sunkumo hiperaktyvumo sutrikimas veikia nuo trijų iki penkių procentų mokyklinio amžiaus vaikų Jungtinėse Valstijose. Jo negalavimų, impulsyvumo ir hiperaktyvumo simptomus gali būti sunku gydyti. Nors yra įvairių galimybių – nuo elgesio terapijos iki stimuliuojančių vaistų, kai kurie žmonės siekia daugiau natūralių priemonių. Šiems sutrikimams buvo pasiūlyta naudoti papildomus vaistus, tokius kaip inozitolis, tačiau tyrimai nepalaiko jo veiksmingumo.

Inozitolis

Inozitolis gaminamas organizme iš gliukozės ir yra antras pagal dydį B grupės vitaminų šeimos sudėtis. Įdomu tai, kad geriant kavą gali sumažėti jo kiekis organizme. Inozitolis natūraliai atsiranda tam tikruose maisto produktuose, pavyzdžiui, neperdirbtuose grūduose, kviečių gemalų, razinų, lima pupelių, daugumos citrusinių vaisių ir kai kurių riešutų. Fosfatidilinozitolio pavidale ši medžiaga padeda palaikyti ląstelių membranų struktūrą, ypač žarnyną, akis ir kaulų čiulpus. Taip pat manoma, kad jis vaidina tam tikrą vaidmenį smegenų ląstelių mityboje.

Inozitolio naudojimas

Inozitolis kaip priedas yra keletas skirtingų naudojimo būdų. Jis buvo naudojamas miegui, egzemai gydyti ir plaukų bei odos sveikatai skatinti. Inozitolis gali būti naudojamas kaip papildas tiems, kurie bando numesti svorio ir gali būti naudingi perskirstant kūno riebalus. Jis taip pat gali būti naudojamas siekiant sumažinti cholesterolio kiekį ir kaip prevencinę priemonę aterosklerozei, tačiau klinikiniai įrodymai neleidžia jai reikšti širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatos. Jis taip pat buvo skirtas skausmo ir tirpimo gydymui cukriniu diabetu sergantiems pacientams, turintiems nervų pakenkimą, taip pat asmenims, kuriems yra išsėtinė sklerozė. Pasak Dr. Elsono M. Haaso, kaip papildo, maždaug 500 mg inozitolio reikia vartoti kartu su kitais B grupės vitaminais, dažniausiai lecitinu, siekiant palaikyti tinkamą pusiausvyrą organizme.

ADHD

ADHD pasižymi prastais dėmesio ir koncentracijos simptomais, impulsyviu elgesiu ir hiperaktyvumu. Dažniausiai pasireiškia simptomai, kuriuos vaikai atskleidžia, – tai nepakankamas dėmesys detalėms, pamirštamas ar lengvai išsiblaškęs, išvengiant sudėtingų užduočių, kurioms reikia koncentracijos, prastai organizuoti ir sunku laikytis instrukcijų. Vaikui, turinčiam ADHD, taip pat gali būti sunku kontroliuoti jo elgesį, stengtis sėdėti sėdėti, greitai kalbėti, nuolat važiuoti ar šokinėti, apibendrinti atsakymus ir nutraukti kitus. Genetika ir toksinų poveikis gimdoje yra galimi sutrikimo priežastys.

Inozitolio vartojimas ADHD gydymui

Europos neuropsichofarmikologijoje paskelbtame tyrime vaikams, sergantiems ADHD, ištirtas myoinozitolio, geriamojo inozitolio priedo poveikis. Vaikai gavo aštuonias savaites myoinozitolį arba placebą. Tyrimo rezultatai parodė, kad vaikams, kurie vartojo mioinozitolį, pasireiškė sunkesni ADHD požymiai, rodantys, kad jis nėra naudingas sutrikimo gydymui. Nebuvo paskelbti jokie kiti klinikiniai tyrimai, rodantys, ar inozitolis gali būti naudingas gydant ADHD. Ši medžiaga neturėtų būti vartojama be konsultacijos su gydytoju.