Hidrinto aliejaus apibrėžimas

Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro (UMMC), trans riebalų rūgštys taip pat vadinamos hidrintais riebalais. Kai pridėsite vandenilį į skystą augalinį aliejų (procesą, vadinamą hidrinimo procesu) ir pridėkite slėgį, gaunate daugiau kietų riebalų, panašių į tai, kas randama Crisco varone. Hidrintas alyvas randamas daugelyje maisto produktų asortimento ir skirstomas į dvi kategorijas: visiškai hidrintas ir iš dalies hidrintas aliejus.

Sveikata ir hidroenergija

Pasak nacionalinių sveikatos institutų (NIH), raumenys padidina jūsų MTL ar “blogą” cholesterolio kiekį, sumažina DTL ar sumažina gerą cholesterolio kiekį. “Mayo” klinika sako, kad šis bendras poveikis padidina širdies ligų, daugiausia vyrų ir moterų žudikas, riziką. UMMC sako, kad visuomenės sveikatos ekspertai įspėja, kad hidrinti riebalai gali užstrigti arterijas ir sukelti nutukimą.

Hidrintas ir iš dalies hidrintas

“Mayo Clinic” teigia, kad galite nustatyti, ar maiste yra trans-riebalų, ieškodami termino “iš dalies hidrintas” augalinis aliejus mitybos etiketėse. “Mayo” klinika teigia, kad priešingai nei lūkesčiai, “visiškai” arba “visiškai” hidrintuose aliejuose nėra trans-riebalų. Jei maisto produktų etiketėje tiesiog sakoma “hidrinta” augalinio aliejaus, tai gali būti, kad produkte yra tam tikrų trans-riebalų.

Mitybos etikečių iššifravimas

Pranešama, kad kai kurie maisto gamintojai bando “paslėpti” hidrinti riebalus mitybos etiketėje. Pasak UMMC, viena taktika yra maisto produktų sudedamųjų dalių (dangų, užpildymo) suskaidymas. Toks išsamus aprašymas gali užtrukti iki pusės ingredientų sąrašo, todėl palaidotas antras ingredientas, kuris dažnai yra hidrintas riebalais. UMMC sako, kad jei hidrintas aliejus yra vienas iš pirmųjų išvardytų trijų ar keturių ingredientų, tai turbūt reiškia, kad produkte yra didelis kiekis ir jūs turite jį perduoti.

Greito maisto teiginiai

UMMC sako, kad taip pat svarbu suprasti, kad greito maisto restoranai skelbia, kad jų maistas yra virti augaliniame aliejuje, tai gali reikšti skystas ar hidrintas aliejus. Kai greito maisto parduotuvė teigia, kad jo produktuose nėra cholesterolio, nes jame yra tik daržovių, tai gali būti laikoma klaidinga reklama. UMMC teigia, kad augalinis aliejus gali padidinti cholesterolio kiekį, jei jis yra hidrintas arba iš dalies hidrintas augalinis aliejus.

“Mayo” klinika sako, nes trans-riebalai yra tvirtesni už aliejų, jie padeda maistui ilgiau laikyti šviežią. Tarp maisto produktų, kuriuose gali būti hidrogenizuoto arba dalinai hidrinto aliejaus, yra komerciniai kepiniai (krekeriai, pyragaičiai, sausainiai) ir keptas maistas (bulvytės, spurgos).

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra hidrintų aliejų