Grybų žaliavos ir virta

Grybelis yra ne daržovė, o grybelis, turintis daugiau kaip 38 000 veislių visame pasaulyje. Grybai auga ištisus metus ir nereikia augti saulės spindulių. Dėl to jie yra universalus ir lengvai pasiekiamas maisto pasirinkimas. Nesvarbu, ar jūs pasirinksite valgyti juos žaliuoju ar virintu, grybai duoda daug mitybos pranašumų.

Virtas

Nors galite manyti, kad maisto gaminimas pašalina daugumą vitaminų ir mineralų iš jūsų maisto, tai ne visada būna. Anot Rui Hai Liu, Kornelio universiteto maisto mokslo profesoriaus, virinti grybai suteikia daugiau kūno antioksidantų, įskaitant karotinoidus ir ferulų rūgštį, nei jų žaliavos. Be to, “Žemės ūkio ir chemijos žurnalas” nustatė, kad virinimas yra ideali būdas valgyti daržoves ir išlaikyti jų antioksidantus.

Žaliavos

Verdantys grybai gali padėti padidinti antioksidantų kiekį, taip pat gali pašalinti dalį jų vitamino C kiekio. Taip yra todėl, kad vitaminas C nestabilus ir greitai sunaikinamas veikiant verdančio vandens šiluma. “British Journal of Nutrition” atliktame tyrime žmonėms, kurie sekė žaliavinės maisto dietą, buvo normalus vitamino A kiekis ir dideli statymai-karotino lygiai. Tačiau jie pasižymėjo žemu likopeno kiekiu, galingu antioksidantu.

Išsaugojimas

Nepriklausomai nuo to, ar valgote grybus žaliuoju ar virintu, svarbu laikytis saugojimo gairių. Kai perkate grybus, ieškokite stiprių ir drėgmės neturinčių grybų. Venkite grybų, kuriuose yra blyškių dangtelių ar matomų pelėsių. Kai grįšite namo, nedelsdami įkiškite grybus į popierinį maišelį šaldytuve. Hermetiški maišai ir plastikas išlaikys drėgmę ir paskatins sugadinti. Jei tinkamai laikomi, grybai trunka iki penkių dienų.

Išvada

Palyginus ir kontrastingus žalius ir virtus grybus yra sudėtingas procesas. Augalų molekulių sąveikos su kūnais būdai vis dar yra šiuolaikinio mokslo paslaptis. Galiausiai jūsų pasirinkimas yra jūsų pasirinkimas. Apskritai, pasak ekspertų, yra parengti juos taip, kad jums labiausiai patinka. Jei jums patiks, jums bus lengviau juos valgyti ir taip gauti naudos iš jų maistinės vertės.