Greitojo ir judrumo mokymas vaikams

Agility, kaip apibrėžta Nacionalinės stiprybės ir kondicionavimo asociacijos, yra gebėjimas keisti kryptį ir gauti greitį, neprarasdamas variklio valdymo. Tai tiesiogiai susijusi su greičiu, pusiausvyra ir koordinavimo įgūdžiais. Vaikai auga sparčiai ir judriai ankstyvame amžiuje, kai jie persekioja savo draugus ar jų šeimos gyvūnus aplink kiemą.

Laiko rėmelis

Vaikų greitį ir judrumą rengiančios mokymo programos turėtų būti kuriamos atitinkamu amžiaus etapu. Nacionalinės jėgos ir kondicionavimo asociacijos pratybų specialistai teigia, kad vaikams nuo 5 iki 8 metų turėtų būti veikiami įvairūs judėjimo modeliai, tarp jų rankos ir kojų judesiai, atliekami stacionarioje padėtyje, šuoliai ir judesiai, skatinantys erdvinį supratimą. Įgūdžių meistriškumas stiprinamas nuo 9 iki 13 metų amžiaus. Treniruotės, kurių metu važiuojama per kūgio labirintą, judant aštuonios figūros ir kontroliuojant šokinėjimą ir nusileidimą, tinka jauniems paaugliams nuo 13 iki 16 metų amžiaus.

funkcijos

Lėventis ir greitis reikalauja repertuaro, ką kondicionavimo treneris Vernas Gambetta vadina “suderintais sugebėjimais”. Jis apibūdina šiuos sugebėjimus straipsnyje “Brian Mac” treniruočių interneto svetainėje. Balansas yra itin svarbus gabumui. Kai kurie vaikai pirmą kartą susiduria su pusiausvyros įstatymais, kai abu partneriai pakelia kojas ir subalansuoja lentą savo viduryje. Erdvinė orientacija, kartais vadinama proprioception, yra sukurta per žaidimus, tokius kaip asilas. Gebėjimas reaguoti į regimąsias, garsines, kinestines arba lytėjimo signalus yra svarbus judrumo aspektas. Tokie žaidimai kaip žymas ir žaidimai, kuriuose vaikui reikia atsakyti į švilpuką, padidina šį gebėjimą. Taip pat yra veiksmingas mokymas, kai žaidimų, tokių kaip muzikiniai kėdės, metu pasibaigia garsinis signalas. Vaikai ugdo ritmingumą ir judesių sinchronizavimą, žaidžia rankomis klastingus žaidimus ir dainavimo bei šokių žaidimus.

Privalumai

Greičio ir judrumo treniruotės stiprina sportą ir skatina jūsų vaiko sportuoti. Sporto dalyvavimas skatina džiaugtis sveikata ir pratimais, savigarbos jausmu ir sąveika komandinio darbo aplinkoje, paaiškina Ryan Hedstrom ir Daniel Gould, skirtą jaunimo sporto studijų institutui.

Efektai

Futbolas yra sportas, kuris reikalauja nemažo greičio ir judrumo. “Futbolo praktikos poveikis variklio vystymuisi 7-8 metų berniukuose” buvo paskelbtas “Biologinės antropologijos mokyklos leidinyje”. Švinas autorius M. Erceg pranešė, kad devynių mėnesių futbolo mokymo programa pagerino 7 metų berniukų ištvermę, greitį, lankstumą ir lankstumą, 8 metų berniukų sprogimo stiprumą, greitį ir koordinavimą.

Įspėjimas

Venkite priversti vaiko atlikti treniruočių treniruotes, kurios yra netinkamos jo išsivystymo lygiui. Tai gali sukelti nuolatinius sužalojimus arba padaryti vaiko nuotaiką bet kokia fizine veikla. Eksperimentuokite su įvairiomis veiklos rūšimis. Vaikas, kuris nepatinka šokti kamuoliu, gali mėgautis ritminiais muzikiniais veiksmais.