Galvos odos augimas

Cista yra maišas, kurį galima paduoti oru, skysčiu ar audiniu. Jie gali pasirodyti bet kurioje kūno vietoje. Galvos odos cistos gali būti įvairios dydžio ir formos, paprastai yra gerybinės. Galima žinoti, kaip gali būti įvairių tipų galvos odos cistos, kokie gydymo metodai yra prieinami, ir bet koks šalutinis poveikis ar įspėjimai gali padėti suprasti šio tipo cistą.

Identifikavimas

Yra keletas tipų cistų, kuriuos galima rasti galvos odoje. Vienas iš dažniausiai diagnozuotų galvos odos tipo cistos yra epidermoidinė cista. Šios cistos gali būti tarp kelių milimetrų ir 5 cm skersmens. Paprastai epidermoidiniai cistai gali būti perkelti po oda. Kartais galvos odos cistos, tokios kaip epidermoidinės cistos, susidaro dėl infekuotų plaukų folikulų ar spuogų.

Klaidingi supratimas

Dažnas klaidingas supratimas apie galvos odos cistus yra tai, kad jie visi yra vėžiniai. Nors kai kurie iš jų yra vėžiniai, dauguma jų nėra. Jei pastebėjote cistą ant galvos, kreipkitės į gydytoją. Tiktai audinio biopsija gali nustatyti, ar cista yra gerybinė ar ne. Baigus biopsiją, gali būti aptartos tolesnės gydymo galimybės.

Simptomai

Galvos odos cista vystosi kaip maža apkaba po oda ir su laiku auga. Kartais šios cistos formuojasi iš milijonų ar mažų baltų galvų, kurios niekada nepateko į paviršių. Simptomai, kuriuos reikia stebėti, yra geltonos arba baltos spalvos drenažas, kartu su netinkamu kvapu ir raudonomis ar lengvosiomis sritimis aplink cistą. Tai gali būti infekcijos požymis ir turėtų būti įvertintas gydytojo.

Prevencija / Sprendimas

Nėra jokio žinomo būdo užkirsti kelią epidermioidų cistams, tačiau yra šio klausimo sprendimų. Vienas iš būdų, kaip spręsti šio tipo cistą, yra pašalinimas. Kai epidermoidinė cista auga ilgiau kaip 5 cm, užsikrečiama ar plinta, reikia atsižvelgti į chirurginį pašalinimą.

Įspėjimai

Daugelis galvos odos cistos prasideda kaip nedidelis vienetas ir auga per kelerius metus po oda. Jei pastebėjote, kad jūsų cista iš esmės padidėjo per keletą mėnesių, pasitarkite su gydytoju. Paprastai epidermoidiniai cistos šiek tiek praranda po oda, jei cista sukietėja arba tampa judrus po oda, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.