Fizinės terapijos pratimai dėl gluteus minimus

Žaizdos gluteus minimus raumenų sužalojimas reikalauja kruopštaus gydymo, kad būtų tinkamai išgydoma. Pasitarkite su savo gydytoju dėl tikslios diagnozės ir parengti išsamų reabilitacijos planą, pagrįstą savo tikslais ir poreikiais, o tada fizinio terapijos specialistui parengti konkrečią pratybų programą, kad būtų atkurtas jūsų lankstumas ir stiprumas prieš pažeidimą arba po jo. Stebėkite savo patarimus, kad kuo greičiau susitvarkytumėte ir išvengtumėte pasikartojančių problemų.

Anatomija ir biomechanika

“Gluteus minimus” raumenys kilęs iš pleiskanos išorės – didelio išlyginamojo kaulo abiejose savo dubens pusėse – ir įdėkite į priekį didesnį šlaunikaulio šonkaulį – kaulinį iškyšą, kurį galite jausti išorėje Iš klubo. Raumenys padeda “Gluteus medius” raumeniui su klubo pagrobimu, kuris atsiranda, kai kojas skleidžiasi į šoną, o priekiniai ar priekiniai raumenų skaidulai padeda ištiesti savo šlaunies kaulus savo klubo lizde.

Lankstumo pratybos

Atlikti lankstumo pratybas, apimančias tiek dinaminius, tiek statinius ruožus, gali padėti reabilitacijos procese dėl gleivinių pažeidimų. Pavyzdžiui, gulintis kryžminis ruožas apima kelią jūsų pažeistą koją per savo priešingą šlauną pakartotinai, gulėdamas ant nugaros. Taip pat galite laikyti ruožą 10-30 sekundžių vienu metu. Kitas variantas susijęs su lenkimu jūsų kelio nuo sėdimosios padėties ir traukiant jį link priešingos peties, kol jūs jausitės švelniu tempimu per paveiktą vietą.

Pratybų stiprinimas

Atlikdami izometrinius pratimus ir dinaminius pasipriešinimo pratimus, atkursite savo jėgą, kai susižadės dėl gluteus minimus sužalojimo. Izometriniai pratimai susilpnina raumenis išlaikant jo ilgį. Pavyzdžiui, šoninis gulimas reiškia, kad jūsų pėdos išorė turi būti nuspaudžiama nuo apatinės lovos penkių iki dešimties sekundžių, kol gulite ant priešingos pusės. Jūs galite atlikti tą patį pratimą dinamiškai, atsitraukdami nuo lovos, pakartotinai pakeldami ir nuleisdami koją. Laikykite stulpelį už savo kojos išorės arba dėvėkite kulkšnies svorį, kad padidintumėte pasipriešinimo kiekį dinaminei pratybai.

Rekomendacijos

Po kelias dienas po kūno sužalojimo palikite poilsį, kad pradėtumėte gijimo procesą, tada pradėkite vykdyti pagal savo reabilitacijos planą. Iš pradžių atlikite lankstumą ir izometrinius pratimus kasdien, o po skausmo sumažėjimo kelis kartus per savaitę pridedate dinaminio atsparumo pratimus. Jei turite kokių nors nesėkmių, pasitarkite su savo gydytoju.