Druskos troškimas vaikams

Amerikiečiai išvyko už borto, kai kalbama apie druskos vartojimą. Net vaikai viršija 2,300 mg dienos normą, rekomenduojamą 2010 m. Amerikiečių dietos gairėse. Nepaprastai šis faktas prisideda prie sultingų užkandžių ir gėrimų daugybės, tačiau druskos troškimas taip pat gali būti rimtos sveikatos būklės ženklas. Vaikams, kurie nuolatos troško druskos, gali pasireikšti antinksčių nepakankamumo požymiai.

Antinksčiai

Antinksčiai, esantys ant inkstų viršūnių, atlieka lemiamą vaidmenį jūsų kūne. Jie dirba su kitomis endokrininės sistemos dalimis tam, kad reguliotų tam tikrų hormonų gamybą. Viena liaukų dalis, vadinama antinksčių meduliu, susijusi su žinomais kovos ar skrydžio atsakais į stresą, reguliuoja adrenalino išleidimą. Tačiau antinksčių žievės funkcijos yra svarbiausios, nes jos veikia metabolizmą, imuninę sistemą, kraujospūdžio reguliavimą ir lytines charakteristikas.

Druska ir aldosteronas

Tam tikros sveikatos būklės sukelia antinksčių nepakankamumą, o tai reiškia, kad liaukos negali pagaminti pakankamo kiekio hormonų. Antinksčių žievė gamina tiek aldosteroną, tiek kortizolį. Hormono aldosteronas yra būtinas, nes jis reguliuoja tiek natrio, tiek kalio kiekį organizme. Žemas aldosterono kiekis sukelia per didelį natrio nuostolį per šlapimą, dėl kurio gali atsirasti druskos piktnaudžiavimas laikui bėgant.

Sveikatos sąlygos

Vaikai su druskingumu gali turėti Addisono ligą, antinksčių nepakankamumo formą, galinčią paveikti visų amžiaus grupių žmones. Jis gavo savo vardą po to, kai Thomas Addison 1855 m. Apibūdino simptomus, įskaitant druskos cirkuliaciją, žemą kraujospūdį, svorį ir nuovargį. Vaikai, kurie nuolatos trokšta druskos, taip pat gali turėti klasikinę įgimtą antinksčių hiperplaziją, kurios genetinė būklė susijusi su antinksčių fermentų trūkumu . Aukštas kraujospūdis, vėmimas ir dehidracija taip pat yra simptomai. Jis gali būti diagnozuotas nėštumo metu, tačiau jo poveikis gali nebūti iki brendimo.

Gydymas

Pagrindinis gydymo tikslas yra antinksčių hormonų įvedimas į normalią lygį. Tam galima pasiekti keletą vaistų. Steroidiniai vaistai, žinomi kaip gliukorotioidai, veikia kaip hormono kortizolis. Jei vaiko aldosterono kiekis yra nepakankamas, reikia reguliuoti natrį ir kalį kituose vaistuose. Šiuo tikslu naudojamas Fludrocortisonas, jį galima susmulkinti arba sumaišyti su vandeniu, kad vaikai galėtų juos lengviau vartoti. Gali prireikti vartoti papildomų vaistų dozių, kai kūnas patiria stresą, pavyzdžiui, ligos metu. Tai turėtų būti atliekama pagal gydytojo rekomendaciją.