Bėrimai, kurie atrodo kaip kaklo amžiaus taškai

Bėrimas keičia odos išvaizdą ir, galbūt, tekstūrą. Dauguma odos bėrimų yra reakcijos į aplinką, pvz., Chemikalai ar valymo produktai, ar reakcijos į esamą sveikatos būklę. Jei pastebėjote plokščią, rudą išbėrimą ant kaklo, kuris primena amžiaus dėmes, yra viena tikėtina priežastis. Nedelsdami paskambinkite savo gydytojui – šis bėrimas, vadinamas petechiae, gali sukelti rimtą medicininę problemą.

Amžiaus taškai

Amžiaus dėmės, dar vadinamos kepenų dėmėmis, yra plokščios odos sritys, kurios gali būti rudos, pilkos arba juodos. Jos gali būti skirtingos dydžio ir paprastai atsiranda vietose, kurios yra saulėje, pvz., Veido, kaklo, rankų ir rankų. Amžiaus pėdsakai yra nekenksmingi ir jiems paprastai nereikia medicininės pagalbos. Jei kuri nors iš jūsų amžiaus plytų keičia dydį, formą ar spalvą, kreipkitės į gydytoją, kad pašalintumėte odos vėžį. Ilgesnė saulės spinduliuotė ir rauginimo lovų naudojimas gali padidinti jūsų amžiaus paklaidų atsiradimo riziką senstant.

Petechiae

Bėrimas, kuris labiausiai primena amžiaus dėmes, vadinamas petechiae. Šis bėrimas atsiranda kaip plokščios raudonos, violetinės arba rudos sritys, dėl kraujavimo po oda. “Petechiae” gali atrodyti kaip bėrimas ir nebus keičiamas spalvos, jei paspausite jį pirštais. “Petechiae” gali pasirodyti bet kurioje jūsų odos vietoje, bet paprastai atsiranda tose vietose, kur kraujas labai paveikia jūsų venų, tokių kaip jūsų kulkšnys ar kojos. Kai kuriais atvejais bėrimas gali pasirodyti ant kaklo.

Priežastys

Petechiae ant kaklo gali atsirasti po vėmimo. Kai jūs išmestumėte, galite į veidą ir kaklą pernešti kraujo krešulių perteklinį slėgį, dėl to jie gali sprogti ir sukelti petechijas. Intensyvus ar ilgalaikis verksmas taip pat gali sukelti petechijas. Tokiais atvejais petechijos yra nekenksmingos ir savaime išnyks. Bėrimą taip pat gali sukelti nenormalus kraujo krešuliavimas jūsų ląstelėse, kuris gali būti dėl rimtos sveikatos būklės, tokios kaip leukemija ar reumatoidinis artritas. Neurofibromatozė – genetinis sutrikimas, kuris keičia ląstelių augimą jūsų nervų sistemoje, arba septicemija, kraujo infekcija – tai dvi papildomos sveikatos būklės, kurioms būdingas petechijų vystymasis.

Apsvarstymai

Nedelsdami paskambinkite savo gydytojui, jei pasireiškia petechijų bėrimas ant kaklo, panašus į amžių dėmes. Net jei įtariate, kad išbėrimas atsirado dėl vėmimo ar verksmo, kreipkitės į gydytoją, kad išvengtumėte bet kokių pagrindinių sveikatos sutrikimų. “Petechiae” taip pat gali būti mažiau paplitęs bakterinių infekcijų simptomas, todėl greitas gydymas yra būtinas. Paimkite skaitmeninį vaizdą apie bėrimą ant kaklo ir išsiųskite el. Paštu savo gydytojui, jei negalėsite nedelsiant gauti paskyrą. Arba kreipkitės į pagalbos skyrių, ypač jei turite kitų simptomų.