Ar turėtumėte laikyti vitaminus šaldytuve?

“Laikyti kambario temperatūroje” yra aiškus nurodymas rasti kai kurių vitaminų konteinerius. Daugelis kitų nieko nemato saugojimo, o šaldytuvas gali atrodyti kaip gera vieta, kad jūsų vitaminai būtų švieži. Tyrimai parodė, kad tai nėra atvejis, o kaip paaiškėja, virtuvė neturėtų būti jūsų galimų saugojimo vietų sąraše.

“CBS News” medicinos korespondentas Dr Jennifer Ashton teigia, kad šaldymas gali sugadinti jūsų vitaminus. Jūsų vitaminai turi būti sausinami, teigia Ashton. 1981 m. “The New York Times” citavo JAV maisto ir vaistų administracijos chemininką Gleną Shue’ą, sakydamas, kad atidarius šaldytą vitaminų konteinerį, susidarys kondensatas, o jūsų vitaminai bus veikiami drėgmės, todėl jų galiojimo laikas sumažės. Shue pasiūlė šaldytuvą naudoti tik ilgalaikiam saugojimui. Jei perkate vitaminus dideliais kiekiais, sakė “Shue”, turėtumėte išimti tam tikrą kiekį, iš naujo uždėkite talpyklę ir laikykite ją šaldytuve. Kai reikia daugiau, prieš atidarydami turėtumėte leisti konteineriams patekti į kambario temperatūrą.

Purdue universiteto docentė Dr. Lisa Mauer teigia, kad vandenyje tirpūs maisto papildai gali sugerti vandenį ir ištirpti esant dideliam drėgniui. Šis procesas, vadinamas minkštimu, sumažins jūsų vitaminų efektyvumą. Kiekvieną kartą atidarius konteinerį atmosfera keičiasi. Didelė jūsų virtuvės drėgmė yra mažiau palanki vieta jūsų vitaminams laikyti. Jungtinių Valstijų nacionalinės medicinos bibliotekos dietinių maisto papildų duomenų bazė “Bayer Flintstones” vitaminams turi tokį teiginį: “Visi kramtomieji vitaminai turėtų būti laikomi kambario temperatūroje, uždarydami dangtelį”.

“Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnalas” paskelbė tyrimą, kuriame buvo vertinamas vitamino C stabilumas sąlygomis, kuriose drėgmė ir temperatūra buvo įvairios. Buvo nustatyta, kad tiek drėgmės, tiek temperatūros pokyčiai paveikė vitamino stabilumą, taigi ir jo galiojimo laiką.

Pasak dr. Mauerio, skystis gali per savaitę prarasti vitamino C kiekį jūsų vitaminuose. Nors tai gali būti ne visų ingredientų atveju, norint užtikrinti, kad vartojate vitaminus, gaunate maksimalią maistinę vertę, turite stebėti tokius požymius kaip drėgmė jūsų vitamino talpyklėje ar rudos dėmės ant jūsų tablečių. Šie dėmės yra ypač įprasti vaikų vitaminai. Nors degraduoti vitaminai gali būti ne žalingi, Mauer sako, jie neturi maistinės vertės, kurios ieškote. Tegul gydytojas padės jums nuspręsti, ar jums reikia papildyti savo dietą, ir išlaikyti savo vitaminus iš vonios, virtuvės ir kitų didelės drėgmės srityse.

Šaldymas ir vitaminai

Vitaminų laikymas

Moksliniai įrodymai

Ar jūsų vitaminai vis dar geri?