Ar skrandis blogas?

Kaip turtingas baltymų, kalcio ir vitamino C šaltinis, pienelis suteikia daug maistinę vertę. Tačiau jis taip pat gali sukelti skrandžio sutrikimus arba pabloginti esamus simptomus. Jei po geriamojo pieno kenčia nuo virškinimo sutrikimų, aptarkite savo simptomus su gydytoju ir pasirinkdami pieno alternatyvas, tokias kaip migdolas arba sojos pienas.

Apie pieną

Žindomieji žinduoliai gamina pieną kaip jauniklių mitybos šaltinį. Jame yra keletas maistinių medžiagų, įskaitant žymius kalcio, sočiųjų riebalų, baltymų ir vitamino C kiekius. Labiausiai paplitęs amerikiečių sunaudotas pienas yra karvės pienas, kuris yra šiek tiek rūgštinis ir paprastai tam tikru mastu apdorojamas. Tačiau žmonės gali vartoti pieną iš kitų gyvūnų, įskaitant ožkas, avis ir kupranugarus. Žmonės yra vienintelė rūšis, kuri natūraliai sunaudoja pieną praeityje.

Pieno ir skrandžio skausmas

Jei per daug rūgščių sukelia skrandžio sutrikimą, pienas gali neutralizuoti kai kuriuos jo ir palengvinti skrandžio skausmą. Tačiau, susidūrus su skrandžio skausmais, kuriuos sukelia spazmai, pūtimas ir virškinimas, vartojant pieną dažnai simptomai pablogėja. Nesvarbu, ar pienas atpalaiduoja jūsų sutrikusią skrandį, dažnai kiekvienu konkrečiu atveju diktuoja tai, kaip jūsų kūnas virškia laktozę. Jei turite kokių nors žinomų laktozės netoleravimo laipsnių, išvengti pieno, kai sutrikusi skrandžio veikla, gali užkirsti kelią simptomų pablogėjimui.

Laktozės netoleravimas

Laktozės netoleravimas reiškia bendrą būklę, kuri atsiranda, kai jūsų plonoji žarna nesukuria pakankamai laktozės. Laktazė yra fermentas, leidžiantis jūsų organizmui virškinti pieną, kūdikiams natūraliai gaminama laktazė. Laktozės netoleravimas dažniau pasitaiko Afrikos amerikiečiams, vietiniams amerikiečiams, azijiečiams ir Viduržemio jūros regiono gyventojams. Pasak “PubMed Health”, iki 20 metų amžiaus, maždaug 30 milijonų amerikiečių tam tikru laipsniu netoleruoja laktozės. Per 30-120 minučių vartojant pieną, laktozės netoleravimas sukelia vieną ar kelis simptomus. Jie gali apimti dujas, pykinimą, viduriavimą, mėšlungį ir pilvo pūtimą. Kuo daugiau pieno vartosite, tuo blogiau simptomai tampa. Geriausias būdas pašalinti laktozės netoleravimo simptomus yra pašalinti pieną iš dietos arba sumažinti sunaudojamą kiekį. PubMed Health teigia, kad žmonės, kuriems pasireiškė laktozės netoleravimas, dažnai vartoja net 2-4 uncijos pieno be simptomų. Be to, kramtomųjų tablečių laktazės fermentus galima vartoti prieš vartojant pieną, kad įsitikintumėte, kad jis tinkamai virškinamas, mažindami simptomus.

Apsvarstymai

Pašalinus pieną iš dietos gali kilti vitamino D, kalcio, riboflavino ar baltymų trūkumas. Norėdami to išvengti, imkitės kasdienio multivitaminų, atitinkančių jūsų amžių, lytį ir gyvenimo būdą. Be to, vartojančios vitaminus papildančios sultys ir maisto produktai gali padėti išvengti trūkumo, kurį sukelia vengiant pieno. Jei manote, kad esate laktozės netoleruotumas arba kad jūsų pienelis neigiamai veikia skrandį, pasitarkite su gydytoju. Ji gali ištirti savo mitybą, norėdama nustatyti, ar pienas yra neigiamų simptomų priežastis, ir patarti, kaip pakeisti savo mitybą. Pieno pieno pakeitimas sojos ar migdolų pienu yra tinkamas pakaitalas daugumoje situacijų, nes nėra pavojaus, kad laktozė gali sudirginti skrandį.