Ar saugu kiekvieną dieną aktyvuoti anglies priedus?

Aktyvioji anglis yra anglies forma, kuri buvo apdorota tam tikriems junginiams geriau įsisavinti. Medicinoje jis vartojamas apsinuodijimo ir perdozavimo gydymui. Naudojant aktyvintą medžio angą, jis gali prisijungti prie bet kokių nuodų ir toksinų jūsų skrandyje ir žarnyne, todėl jie nėra visiškai metabolizuojami ir absorbuojami. Daugelyje šalių, išskyrus Jungtines Amerikos Valstijas, vartojamos aktyvintos anglies tabletės ir kapsulės yra neatsirado priemonės, skirtos viduriavimui, virškinimo sutrikimams gydyti ir dujoms gydyti. Tačiau aktyvuota medžio anglis nėra laikoma dienos priemone. Pasitarkite su savo gydytoju apie tinkamą jo vartojimą.

Apibrėžimas

Suaktyvinta aktyvuota anglis, taip pat vadinama aktyvinta anglimi, aktyvuota anglis arba karbo aktyvacija, todėl ji labai porė su itin dideliu paviršiaus plotu, todėl jis ypač absorbuojamas. Pagal knygą “Medicininė biochemija: žmogaus metabolizmas sveikatai ir ligai”, aktyvuota medžio anglis absorbuoja įvairius nuodus ir toksinus, bet nesugeba gerai prisijungti prie alkoholių, stiprių rūgščių ir bazių, anglies monoksido, geležies, švino, arseno, fluoro, Boro rūgštis arba daug naftos produktų, tokių kaip pramoniniai valikliai ir tepalai.

Naudoja

Aktyvioji medžio anglis naudojama dujų valymo, metalo gavybos ir valymo, vandens valymo, nuotekų valymo, oro filtrų ir neatidėliotinos medicinos pagalbos, kaip nurodyta “Farmacinių preparatų ir specialybių santraukoje”. Jis naudojamas neatidėliotinose patalpose, skiriant apsinuodijimų ir peroralinių perdozavimų. Farmaciniai vaistai. Porėtos anglies jungiasi su tam tikrais toksiškais junginiais ir neleidžia jų absorbuotis jūsų virškinimo trakte. Priklausomai nuo apsinuodijimo tipo, prieš pradedant naudoti skystą aktyvuotos medžio anglies mišinį, vengimas kartais yra sukeltas. Skrandžio pumpavimas yra kitas toksinų šalinimo iš jūsų sistemos metodas, bet daugelyje ligoninių pageidaujama aktyvuota medžio anglis.

Dozavimas

Pagal MayoClinic.com dozė paprastai yra 1 g aktyvintos medžio anglys kilogramui kūno masės, kuri daugumoje paauglių ir suaugusių sudaro 50-100 gramų. Suaktyvinta medžio anglis paprastai vartojama tik vieną kartą, tačiau priklausomai nuo vartojamo vaisto gali būti skiriama daugiau nei vieną kartą. Vėlesnės dozės paprastai yra pusė pradinės dozės. Retais atvejais aktyvuota medžio anglis naudojama filtruojant žalingus vaistų metabolitus iš apsinuodijamų pacientų kraujo. Nors aktyvuota medžio anglis yra naudinga ūminiams vaistų apsinuodijimams, netinka apsinuodijimui alkoholiu ir nesumažina ilgalaikio toksinų kaupimo.

Atsargiai

Jungtinėje Karalystėje aktyvuota medžio anglis naudojama tik avarinėse situacijose ir nėra laikoma tinkama reguliariai naudoti, nes ji gali neigiamai veikti virškinimą ir virškinimo trakto funkciją. Kitose šalyse jis vartojamas daugeliui sąlygų, tokių kaip skrandžio sutrikimas ir vidurių pūtimas, tačiau jis vis dar rekomenduojamas tik trumpalaikiam vartojimui. Bet kokio aktyvinto medžio anglies įvedimas į plaučius sukelia plaučių aspiraciją, kuri kartais gali būti mirtina, jei medicininis gydymas nėra labai greitai reikalingas.