Ar jums blogas organinis kokosų aliejus?

Nors kokosų aliejuje yra daug sočiųjų riebalų, kartais vadinamų netinkamais riebalais, rekomenduojamomis porcijomis vartojantis kokosų aliejus gali būti blogai. Ekologiški produktai, tokie kaip organinis kokosų aliejus, neturi genetiškai modifikuotų sudedamųjų dalių, pesticidų ir antibiotikų. Vis dėlto vartojantis perteklinį kokosų aliejų gali kilti problemų.

Ekologiško kokoso aliejaus 1 šaukštelis yra apie 12 gramų sočiųjų riebalų, kuris yra žinomas dėl padidėjusio mažo tankio lipoproteinų – “blogo” cholesterolio. Tačiau vartojant organinį kokosų aliejų, negalima neigiamai paveikti cholesterolio kiekio kraujyje. 2011 m. “Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition” paskelbtame tyrime teigiama, kad kokosų aliejaus suvartojimas iš tiesų yra susijęs su pagerėjusiu kraujo riebalų profiliu, mažu MTL cholesterolio ir trigliceridų kiekiu bei padidėjusio didelio tankio lipoproteinų – “gero” cholesterolio – Moterims.

Didelis procentas sočiųjų riebalų rūgščių, randamų kokosų aliejuje, yra klasifikuojamas kaip vidutinės grandinės trigliceridai. Pasak Minnesota Extension universiteto, MCT gali padidinti sotumą ir metabolizmą – tai yra naudinga, kai jūs bandote numesti svorį – lengvai virškinami ir gali padėti palaikyti imuninę funkciją. Remiantis 2013 m. “Mitybos apžvalga”, MCT gali padėti šiek tiek sumažinti cukraus kiekį kraujyje, kuris gali būti naudingas diabetu.

Leidinyje “Dietinės gairės amerikiečiams, 2010” siūloma sunaudoti 6 arbatinius šaukštelius aliejaus kasdien valgant 2000 kalorijų per dieną – tačiau per daug pašarų kokosų aliejaus vartojimas gali sukelti svorio padidėjimą ir nutukimą. 1 šaukštas kokoso aliejaus dalis yra 117 kalorijų. Kadangi 1 kilogramo kūno riebalų yra apie 3500 kalorijų, vartojant daugiau 250 kalorijų per parą iš organinio kokosų aliejaus, gali pakilti svorio mažėjimas maždaug 1/2 svarų per savaitę. Kadangi kokosų aliejus gali padidinti sotumo ir energijos sąnaudas, tačiau jo vartojimas rekomenduotose porcijose gali būti naudingas net svorio kritimo laikotarpiais.

Nors reikia daugiau tyrimų, reikalingų nustatyti kokosų aliejaus poveikį smegenų ląstelių funkcijai, vienas bandomasis tyrimas parodė daug žadančius rezultatus. Šis tyrimas, paskelbtas 2014 m. “Alcheimerio ligos žurnale”, nustatė, kad papildai kokosu aliejumi gali pagerinti senėjimo procesą sukeliančią neurodegeneraciją, nes kokosų aliejus, atrodo, pagerina smegenų išgyvenimą neuronais. Vis dėlto tyrėjai, kurie atliko šį bandomąjį tyrimą, pažymi, kad prieš pateikiant konkrečias išvadas, susijusias su kokosų aliejaus poveikiu smegenų neurodegeneracijai vyresnio amžiaus populiacijoje, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Poveikis cholesteroliui

MCT privalumai

Kalorijų sumetimai

Poveikis senėjimui