Ar gerai, jei mano naujagimio pilvo mygtukas kraujavo?

Kūdikio pilvo mygtukas gali šiek tiek kraujuoti po gimimo. Dažniausiai kraujas yra gerai. Tačiau, jei jūsų kūdikio pilvo mygtukas išlieka kraujavimas praėjus kelioms savaitėms po gimdymo, kraujavimas stipriai ar uždegimo požymiai, tai gali reikšti kitą būklę. Tokiais atvejais kreipkitės į gydytoją kuo greičiau. Ką neapdorojus, atviras žaizda ar pilvo mygtukas gali sukelti infekciją jūsų kūdikiui.

Bamba

Pilvo mygtukas formuojasi, kai nugaros smegenų likučiai išnyko ir uždaroma zona. Pirmąsias kelias dienas pilvo mygtukui lieka šiek tiek kiautas. Pasak “Rush” universiteto medicinos centro, kai šis vaistas nukrenta, jis gali palikti šiek tiek kraujo pėdsakus. Tai neturėtų trukti per ilgai. Pabandykite plauti švarų medvilnės marlę. Jei kraujas išlieka ar neužkrečiamas ir neužgydomas, tikėtina, kad jūsų kūdikiui yra būdinga būklė.

Hemoraginė liga

Naujagimio hemoraginė liga atsiranda, kai kūdikiui trūksta vitamino K. Visuose kūdikiams paprastai būna mažai vitamino K, tačiau kai kuriose yra labai mažai. Gydytojai dažnai duoda kūdikiams vitamino K iškart po gimdymo. Taip yra todėl, kad vitaminas K padeda kraujo krešėjimo procesui. Be vitamino K kraujas išlieka iš bet kokių odos žaizdų. Pasak Drexelio universiteto medicinos koledžo, kraujavimas aplink pilvo peties srities yra vienas dažniausių hemoraginės ligos požymių.

Problemos

Pasivaikščiojimas ant jūsų naujagimio užtruks kelias dienas. Kol jūs įvaldysite techniką, padažų juosta gali būti per didelė kūdikio kūne. Kai per didelis, juostelė trina ant jautrio pilvo mygtuko, galbūt sukelianti kraujavimą. Panašiai netyčia prapūtimas arba bumbulos pūstuvas gali trumpą laiką sukelti kraujavimą. Tai turėtų nutrūkti po kelių minučių. Jei odos ašaros ar kūdikis yra tikras skausmas, apsilankykite greitosios pagalbos skyriuje.

Apsvarstymai

Kai kurie gydytojai pasiūlė naudoti medvilnės tamponą, aptrauktą grynu alkoholiu, kad padėtų sterilizuoti pilvo mygtuką. Tačiau nuo paskelbimo dienos ši rekomendacija buvo palaipsniui nutraukta, teigia dr. Williamas Searsas. Ne tik nereikia to išgydyti, bet ir alkoholio vartojimas taip pat daro tavo kūdikiui nepatogius ar netgi skausmingą nuo skysčio aštrumo. Jei norite pasiimti kraujo dėmeles, naudokite švarius gabalėlius marlę.