Ar balzamiko actas yra nesveikas?

Balzamino actas yra storas, stipriai aromatintas acto tipas, pagamintas iš vynuogių. Balzamino actas yra mažai riebalų alternatyva daugeliui perdirbtų salotų padažų ir yra kelių svarbių maistinių medžiagų šaltinis, tačiau jis taip pat yra didelis cukraus kiekis. Todėl, kaip ir daugelis maisto produktų, jis turėtų būti sunaudotas vidutinio dydžio sveikos ir subalansuotos dietos dalis.

Viename puodelio balzamiko acto yra 224 kalorijos, ty apie 11 procentų tipiško žmogaus kasdienio rekomenduojamo vartojimo. Į actą nėra riebalų ir cholesterolio. Jame yra 58,7 mg natrio, kuris yra tik 2,4 procento tipiškos dienos rekomenduojamos dozės. Pasak Amerikos širdies asociacijos, dauguma žmonių sunaudoja per daug natrio, didindami riziką insultui ir širdies ligoms. Maisto produktų, kurių sudėtyje yra mažai natrio, pavyzdžiui, balzamiko acto, maistas gali padėti sumažinti šią riziką.

Į actą yra 43,4 gramų angliavandenių, arba 14,5 proc. Tipiško dienos poreikio, be maisto skaidulų. Jame yra 1,2 gramo baltymų, tai yra apie 2,5 proc. Tipinio dienos poreikio. Jame yra 38,1 gramo cukraus, arba 76,2 proc. Tipinio paros rekomenduojamo suvartojimo – pagrindinis dietinis neigiamas balzamiko acto kiekis. Pasak Amerikos širdies asociacijos, perteklius cukraus vartojimas gali padidinti svorio, nutukimo ir susijusių sveikatos būklių riziką.

Balzaminio acto sudėtyje yra daugiau kalio nei bet kuris kitas mineralas, kuriame yra 285,6 gramų maistinės medžiagos vienai acto porcijai. Tai yra daugiau kaip 8 procentai tipiško rekomenduojamo dienos kalio kiekio. Pagal “Medline Plus” Nacionalinių sveikatos institutų kalio kiekis yra maistinė medžiaga, kurią jūsų kūnas naudoja įvairiems tikslams. Tai apima pagalbą raumenims kurti iš valgio baltymų, padeda paversti angliavandenius energija ir prisideda prie tinkamos širdies funkcijos.

Kiekvienoje balzamiko acto porcijoje taip pat yra 68,9 miligramo kalcio, kuris yra beveik 7 procentai tipiško rekomenduojamo dienos kalcio suvartojimo, 48,5 miligramai fosforo, kuris yra beveik 5 procentai tipiškų rekomenduojamų dienos fosforo suvartojimo ir 1,8 miligramai geležies, kuri Yra daugiau nei 10 proc. Tipiško rekomenduojamo dienos geležies kiekio.

Kalorijos, riebalai, cholesterolis ir natris

Angliavandeniai, cukrus ir baltymai

Kalis

Kiti mineralai