6 naujagimio elgsenos būsenos

Naujagimio elgesio būklė kilusi iš vieno iš jo šešių sąmoningumo būsenų. Šios būsenos apima dvi miego būsenas, tris atsibundančias būsenas ir vieną pereinamąsias valstybes. Jūsų naujagimio veido raiška ir kūno judėjimas skiriasi kiekvienoje valstybėje, tačiau naujagimiai, turintys sveiką nervų sistemą, instinktyviai ir sklandžiai pereina iš vienos valstybės į kitą.

Tylus miegas

Kūdikio vokai lieka uždaryti ir vis dar yra, ir jis išlieka santykinai nereaguojantis į išorinį triukšmą, jis gali sumaišyti, bet labai mažai. Pasak Heidi Murkoff “Ką laukti pirmaisiais metais”, jūsų naujagimiui kas 30 minučių keičiasi tylus ir aktyvus miegas.

Aktyvus miegas

Per “aktyvų miegą” staigūs garsai gali sužlugdyti jūsų naujagimį. Jo akys greitai judamos po uždarais dangčiais ir gali greitai atsigaivėti prieš greitai uždarant. Jūsų naujagimio rankos ir kojos traukiasi ir drąsus, o jis taip pat gali perkelti savo burną, padaryti čiulpti ar kramtyti judesius ir kitus juokingus veidus.

Ramus įspėjimas

Naujagimiai “ramioje budrumo” būsenoje daro mažus, retus judesius, jei jų nėra. Akys lieka atviros ir stebimos sąmonės. “Jūsų nuostabaus naujagimio” autoriai Marshallas H. Klausas ir Phillisas H. Klausas paaiškina, kad naujagimiai “ramioje budrumo” būsenoje “gali sekti raudoną rutulį, žvilgsnį į veidą, kreiptis į balsą” ir net pradėti imituoti veidą Išraiškos. Jūsų kūdikis gali pasirodyti švelnus šioje valstybėje, tačiau jis iš tikrųjų yra labai užsiėmęs, mokantis apie jį supantį pasaulį.

Aktyvus perspėjimas

Naujagimiai pasiekia judėjimo viršūnę “aktyviojo budrumo” būsenoje. Jie judesi tiksliai, ritmiškai ištiesdami rankas ir nusiimdami kojas. Šis judėjimas sustiprina ryšį tarp jūsų kūdikio smegenų ir kūno raumenų. Jūsų kūdikio akys taip pat dažnai šokinėja aplink šia būkle, ir jis gali padaryti mažus “cooing” garsus. Šioje būklėje taip pat vyksta švelnus sumušimas.

“Aktyvios verksmo” būsenos metu jūsų naujagimio judesiai pereina nuo ritminio iki chaotiško. Jo akys užsidarė, jo veidas pasisuko, o jo rankos ir kojos švyti. Jūsų kūdikis verkia, kai jaučia alkį, diskomfortą, nusivylimą ar vienatvę. Pasak Klauso ir Klauso, jūsų naujagimio paėmimas per 90 sekundžių po to, kai jis įžengia į verksiančią būseną, paprastai perjungia jį į “ramiojo įspėjimo” būseną. Judėjimas, vykstantis nuo gulėjimo į butą iki poilsio, vertikaliai atitraukia ir nudegina daugumą kūdikių.

Mieguistumas įvyksta kaip perėjimas tarp perspėjimo ir miego būsenos. Kai naujagimiai atsibunda arba užmiega, jie patenka į mieguistą būseną. Jūsų kūdikis gali atlikti keletą kūno judesių, pvz., Tempimą, taip pat įvairius veido išraiškos – nuo niūrios iki šypsosias iki žąsdintos. Tačiau jo vokai visuomet pradeda drebėti šioje būsenoje, o jo akys imasi glazūruotos, nekokybiškos išvaizdos.

Aktyvus verksmas

Mieguistumas